Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Meta: total 1000 / total_found 21941 / time 0.010 / keyword[0] jugut / docs[0] 21941 / hits[0] 33577 /
Lutjet e dashurisë, interpretimi i fundit i Agim Qirjaqit
  • 2019-01-29

Lutjet e dashurisë, interpretimi i fundit i Agim Qirjaqit

Vetëm një vit para se të ndahej nga jeta, pas një sëmundjeje të rëndë, aktori Agim Qirjaqi do të interpretonte tek filmi Lutjet e dashurisë ose i njohur si Kronikë provinciale, me regji të Artan Minarollit sipas skenarit të Ylljet Aliçkës. Në fakt, xhirimet e këtij filmi janë reali

Kush është biznesmeni me dy emra që i hodhën në erë vilën në Gjirokastër?
  • 2019-01-26

Kush është biznesmeni me dy emra që i hodhën në erë vilën në Gjirokastër?

Mbrëmjen e së premtes qyteti i Gjirokastrës u trondit nga një shpërthim tritoli që ndodhi në një banesë, në lagjen Granicë e sipërme. Nga shpërthimi i lëndës eksplozive në vilën 3 katëshe u shkaktuan vetëm dëme materiale, si dëmtimi i garazhit, kangjellave të jashtme dhe xhamav

Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)
  • 2019-01-26

Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)

Nga Skocia në Puglia, Europa e vërtetë dhe peizazhet e saj të mrekullueshme Udhëtimi me autobus në Europë mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për tu zhytur në peizazhe të bukura të jashtëzakonshme: gjiret dhe shkëmbinjtë, fshatrat piktoreske, liqenet dhe kodrinat, për t’

No Pic available
  • 2019-01-26

Kim Mehmeti flet për Shqip: Botën mund ta ndryshojë vetëm libri!

Analisti i njohur Kim Mehmeti, në një intervistë të dhënë për gazetën Shqip ka zbuluar më tepër për lidhjen e tij me librin. Për shkrimtarin libri është syprinë mbi të cilën ai e sheh fytyrën dhe shpirtin e vet. Librat, si do ta kujtoje lidhjen tënde me to? Libri në jetën time

Kruja Atdheu i Skënderbeut, zbulohet harta e Papa Klementit (FOTO)
  • 2019-01-24

Kruja Atdheu i Skënderbeut, zbulohet harta e Papa Klementit (FOTO)

Aty shënohet edhe Tirana e Preza, por mungon Elbasani dhe Korça Nga Armand PLAKA Një hartë shumë interesante, e sigluar në vitin 1689 nga Papa Klementi XI me origjinë shqiptare ( Gjon Françesk Albani l, Papa 243 i Kishës Katolike) të cilën mund t’a gjesh sot të riprodhur falë digj

Koreja e Veriut, metodat e regjimit për të shmangur arratisjen e diplomatëve
  • 2019-01-19

Koreja e Veriut, metodat e regjimit për të shmangur arratisjen e diplomatëve

Kush dëshiron ti kthejë shpinën regjimit, duhet të përgatisë pikërisht rrugën e shpëtimit. Pa lënë dyshime, duke shmangur tri unazat e ndërtuara nga fuqia e Phenianit: kontrollet, ndëshkimin, fushatën e denigrimit kundër arratisjes. Ata që duan ti kthejnë shpinën regjimin e Koresë

The Washington Post për Shqipërinë: Tradita antike dhe plazhe të bukura
  • 2019-01-14

The Washington Post për Shqipërinë: Tradita antike dhe plazhe të bukura

The Washington Post i ka dedikuar një artikull Shqipërisë dhe atraksioneve të saj turistike. Në artikull flitet për vendin e Shqiponjave, traditat dhe plazhet e mrekullueshme. Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook artikullin e plotë të medias prestigjoze. Mirëmëngjes dhe me këtë