Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Meta: total 1000 / total_found 21941 / time 0.010 / keyword[0] jugut / docs[0] 21941 / hits[0] 33577 /
No Pic available
  • 2019-01-07

I besuari i Obamës, armik i Trump. Dorëhiqet Presidenti i Bankës Botërore

Presidenti i Bankës Botërore, Jim Yong Kim nëpërmjet një njoftimi befasues ka bërë të ditur se ai po largohet pas gjashtë vjetësh nga posti duke dhënë dorëheqjen. Dorëheqja e tij do të hyjë në fuqi që nga 1 shkurti. Kim, 59 vjeç, nuk pritej që të largohej deri në vitin 2022, pa

Këto janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë (Foto)
  • 2019-01-07

Këto janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë (Foto)

Duke vlerësuar 55 faktorë për të përcaktuar rezultatin  e pikëve të një  PowerIndexi Global Firepower 2018 rendit vendet me të fuqishme ushtarake në botë. Lista ka nisur me 136 vende të përparuara dhe më pak të zhvilluara ku përfshihen parametrat, vendndodhjen e tyre gjeografike, v

Investimi për përmbytjet, autostrada Tiranë-Durrës e bllokuar për 2 javë
  • 2019-01-04

Investimi për përmbytjet, autostrada Tiranë-Durrës e bllokuar për 2 javë

Ashtu siç ishte paralajmëruar prej disa ditësh nga ARRSH, autostrada Tiranë-Durrës është bllokuar prej orës 05:00 të mëngjesit të sotëm. Segmenti Tiranë-Qafë Kashar është mbyllur për qarkullimin e automjeteve, për ti lejuar kështu ARRSH-së ndërhyrjen për të shmangur përmbytje

Sulm me thikë në Sidnei, një i vdekur dhe dy të plagosur
  • 2019-01-04

Sulm me thikë në Sidnei, një i vdekur dhe dy të plagosur

Një i vdekur dhe dy të plagosur: është ky bilanci i një sulmi të ndodhur në periferinë e jugut të Sidneit, në Australi. Agresori ishte nën drejtimin e një kamioni kur është përplasur dhe ka zbritur për të sulmuar njerëzit që ndodheshin në rrugë ato momente me thikë. Autori më

No Pic available
  • 2019-01-04

Lëkundje të forta tërmeti në jug të Shqipërisë, 5 banesa të dëmtuara

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në jug të vendit. Epiqendra ishte në Himarë, por lëkundjet janë ndjerë fuqishëm edhe në Gjirokastër rreth orës 20:27. Po kështu janë ndier lëkundje edhe në Tepelenë, Sarandë, Libohovë dhe zona të tjera të jugut të ven

Jugu nën pushtetin e borës, zbardhen edhe fshatrat turistikë (FOTO)
  • 2019-01-04

Jugu nën pushtetin e borës, zbardhen edhe fshatrat turistikë (FOTO)

Dhërmiu dhe Palasa janë dy nga destinacionet kryesore turistike të Shqipërisë gjatë verës. Fshatrat buzë Jonit, njihen për ujin e kristaltë dhe plazhin fantastik, por stina e dimrit i ka ndryshuar krejt pamjen. Temperaturat e acarta që kanë mbërthyer vendin kanë bërë që dëbora të

No Pic available
  • 2019-01-03

Ambasadori i Koresë së Veriut në Itali po fshihet

Një diplomat i Koresë së Veriut, i cili ka shërbyer si ambasador në Itali, po fshihet. Kjo është bërë e ditur nga agjencia e spiunimit të Koresë së Jugut. Ligjvënësi jugkorean, Kim Min-ki tha se një zyrtar nga Shërbimi Kombëtar i Inteligjencës e ka ndarë informacionin me deputet