Rezultate te kerkimit per termin: +Julian +Assange

Total: 612
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.787Z

Wikileaks: Hillary Clinton donte të vriste Julian Assange!

Wikileaks pretendon se kandidatja demokrate për president të SHBA, Hillary Clinton, ka sugjeruar vrasjen me dron të Julian Assange. Nga emailet e vjedhura nga Wikileaks, rezulton se Clinton ka propozuar ekzekutimin e Assange kur ajo ishte ende sekretare e Shtetit amerikan. Ngjarja është zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.505Z

Arrestohet themeluesi i Wikileaks Julian Assange

Themeluesi i portalit te internetit Wikileaks Julian Assange eshte arrestuar dje ne baze te nje flete-arresti evropian. Prokuroria suedeze ka kerkuar arrestimin e tij lidhur me akuzen per ushtrim dhune seksuale. Themeluesi i Wikileaksit Julian Assange eshte arrestuar sot te mart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.449Z

Julian Assange humbet edhe apelin kundër ekstradimit

Share Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange ka humbur betejën në Gjykatën Supreme kundër ekstradimit të tij në Suedi, ku do përballet me akuzat për abuzim seksual. Ekipi ligjor që mbron Assange thotë se ka edhe një mundësi për të rihapur çështje. Vetë themeluesi i Wikileaks, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.489Z

Julian Assange: Të gjithë jemi në përgjim

Julian Assange flet në mënyrë direkte dhe deklaron se të gjithë ata që përdorin mjetet e komunikimit tashmë tradicional si iphone,Blackberry,gmail,etj mund të përgjohen ose janë të përgjueshëm. Assange përshkruan situatën në të cilën sipas tij gjendet pak a shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.965Z

Strehuesi i Julian Assange

Dalja e fundit ne publik e Julian Assange ishte me 4 nentor gjate ne konference ne Zvicer. Pas kesaj date ai ka qendruar ne Angli ne dy adresa te ndryshme njera prej tyre ndertesa e Frontline Club nje vend takim i gazetareve britanike dhe atyre nderkombetare. Njeriu i fundit qe ka taku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.281Z

Zbulime pa kufij - Julian Assange dhe platforma Wikileaks

Assange eshte nje personazh ekzotik ne world wide web. Per ithtaret e tij ai eshte nje hero per qeverine e SHBA-se kercenim serioz per sigurine kombetare Julian Assange themeluesi i platformes se zbulimit te sekreteve WikiLeaks. Ajo u ngrit ne vitin 2006 nga australiani qe merrej me programim d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.226Z

Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska

Policia britanike arrestoi sot themeluesin e platformës investigative Wikileaks, Julian Assange. Ndalimi i tij u bë në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas Scotland Yard, 47 vjeçari është dërguar në komisariatin e policisë. Më parë Assange humbi azilin diplomatik në ambasadën e Ek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama