Rezultate te kerkimit per termin: +Kaba

Total: 227
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.744Z

Kaba: Ceshtja e luftes duhet studjuar

Ceshtja e luftes qe ka kaluar Shqiperia, nese ajo ka qene civile apo nacional-clirimtare, eshte dicka qe duhet te studjohet me vemendje. I ketij mendimi eshte historiani Hamit Kaba, i cili ne nje debat ne emisionin “Shqip” ne TCH ka nenvizuar se problemi i luftes civile nuk k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.465Z

Tri net Festivali Kaba 2.0 në qytetin e Korçës

Kabaja mbledh artistë të njohur në Korçë Në Pazarin e Vjetër të Korçës, në datat 10, 11 dhe 12 shtator bëhen bashkë në një takim të veçantë kultura dhe trashëgimia me kabanë, polifoninë, xhazin, rokun, muzikën elektronike dhe bashkëkohore. Janë tri net magjike që mbledhin em

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.880Z

Lamtumirë me kaba për Laver Bariun

Ikën gjenerali i kabasë, klarinetisti virtuoz Laver Bariu dhe sazet e Përmetit…  Heshtje dje në Përmet. Asgjë nuk bëzan. Vetëm një pëshpëritje Shshsht! Po kalon usta Laveri! Kjo qetësi shoqëroi ceremoninë e djeshme në qytetin e sazeve në Përmet. Heshtje. Nuk dëgjohej asg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.837Z

Kaba Nje leter e Tahirit ne shkelje te ligjit qe vlen mbi 50 milione euro

Transmetuar me 21102016 - 1706 Ministri Tahiri i ka bere nje leter shoqerive qe disponojne karburante te shitjes me pakice ku i kerkon te marrin masa shtese te sigurise duke vendosur sisteme kamerash sinjalizim dhe automate elektroni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.373Z

Pianisti Zamir Kaba në Akademinë e Arteve

Tiranë, 26 shkurt, NOA - Vazhdon stina koncertore e orkestrës së RTSH-së, e cila sot në mbrëmje sjell një koncert për piano dhe orkestër, me pjesëmarrjen e pianistit, Zamir Kaba. Në koncert do të interpretohen pjesë nga kompozitorët Pjetër Gaci Symfonic Dance Nr.1, Sergei Rac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.446Z

Larsen: Shqipëria? Kaba dhe revolucion kulturor

Larsen biografi e shkurtër Larsen, emri i vërtetë i të cilit është Gabriele Panico, vijon eksplorimin e tij në botën e muzikës elektro. Kurdoherë në një hap me zhvillimet e mundshme të muzikës bas, Larsen merret me kulturën dancehall dhe club me një tingull minimal, megjithëse me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.198Z

Ylli Dylgjeri dhe Dritan Kaba sulmojnë Ngjelën: Vërini zinxhirët se ka rrëshkitur!

Një shkrim i Spartak Ngjelës, ka shkaktuar reagime të ashpra. Ditën e djeshme avokat Ngjela me anë të një statusi në FB ka sulmuar Berishën dhe Metën. Sot atij i janë përgjigjur këshilltari i grupit të LSI, Dritan Kaba dhe ish-këshilltari i Fatos Nanos, Ylli Dylgjeri. Reagimi i Yl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama