Rezultate te kerkimit per termin: +Kaba

Total: 227
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.604Z

Gjykata e rrethit të Gjirokastrës vendosi të enjten masën e sigurisë

Gjykata e rrethit të Gjirokastrës vendosi të enjten masën e sigurisë 'burg pa afat' për dy të rinj të arrestuar katër ditë më parë, nën akuzën e grabitjes më dhunë të 4 personave, dy prej të cilëve emigrantë.      Prokurori i çështjes, Sparta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.815Z

Apeli, dy oficerë policie të pafajshëm

23/05/2005  U akuzuan para 1 viti për veprime abitrare, ndaj një të dyshuari për vjedhje Dy oficerë policie, dalin të pafajshëm pas akuzave të ngritura për veprime arbitrare ndaj tyre. Gjykata e Apelit Tiranë, la në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë, Dibër, dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.765Z

Rruga e Arbrit, shkurtohet tuneli

Shkurtimi i tunelit 3.5 kilometra në rrugën e Arbërit krijon mundësinë që kjo vepër të ndërtohet më shpejt dhe me kosto më të ulta. Projektuesi i rrugës inxhinieri Faruk Kaba thotë se po punohet që tuneli do të shkurtohet me rreth 700 metra lineare dhe se projekti përfundimtar mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.339Z

Nesër nis Ramazani, KM: Agjërim të lehtë e adhurim të pranuar

Për besimtarët myslimanë nesër nis Muaji i Ramazanit.  Me rastin e fillimit të Muajit të Madhëruar të Ramazanit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë uron mbarë myslimanët shqiptarë agjërim të lehtë e adhurim të pranuar. Le të sjellë ky në familjen e çdo shqiptari paqe, qetësi dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.777Z

Korçë, pranga dy personave për trafik droge

Policia e Korçës ka vënë në pranga dy persona për veprën penale "trafik i lëndëve narkotike", pasi u kapën në flagrancë duke transportuar një sasi droge përmes doganës së Qafë -Thanës ( Pogradec). Besnik Hoxha, 20 vjeç nga Tirana dhe Nexha Kaba, 29 vjeç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.197Z

Rruga Tiranë- Elbasan, ndërtimi me koncension

Rruga e re që do të lidhë Tiranën me Elbasanin mund të jetë rasti i parë i një koncensioni në rrugët shqiptare. Projektuesi i rrugëve Faruk Kaba thotë se aksi që nis nga Durrësi për të përfunduar në Elbasan, vec një koncensioni të pastër nuk përjashtohet mundësia të ndërtohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.822Z

Laver Bariu percillet me kaba

Në qytetin e Përmetit janë zhvilluar homazhet për të përcjellë në banesën e fundit Laver Bariun. Instrumentisti i njohur i muzikës popullore shqiptare ndërroi jetë në moshën 85-vjeçare, duke lënë pas nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama