Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Rroshi

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4752 / hits[0] 8614 / keyword[1] rroshi / docs[1] 892 / hits[1] 2450 /
No Pic available
  • 2009-12-01

Nga fitorja në fitore

Por pas zvetënimit të miqësisë shqiptaro-kineze dhe shkëputjes së marrëdhënieve në vitin 1978, importet kinematografike nga Kina u vendosën, dhe u harruan në raftet e Arkivës Qendore të Filmit shqiptar Si mund të kuptohet ndryshe diktatura në ditët e sotme, për pjesën më indok

No Pic available
  • 2009-09-15

Listat e fituesve ne universitetet e rretheve

Akademia e Arteve Regji filmi dhe TV ALTIN ISUF AGO ARJAN NAMIK TAGA ARMINO ARDJAN FAJA EDUART ABDULLA FISHEKU ERMALI PETRIT BECI EROS KASTRIOT ÇAUSHI ILIRJAN BAJRAM MEZIRI OLSI FREDERIK HOXHA REGIS DASHAMIR CANAMERI SILVIA KASTRIOT TOZAJ Aktrim BLERTA REXHEP BELLIU DENIS ADEM KURUSH

No Pic available
  • 2009-04-30

Moisiu: “Zgjedhjet duhet të sjellin një Parlament të pastër dhe jokorruptiv”

Ish-presidenti kryeson nismën për një “Parlament të pastër”. Përfaqësuesja e OSBE-së: “Shoqëria civile të mbikëqyrë procesin” Ish-presidenti Alfred Moisiu ka vënë theksin në domosdoshmërinë e rritjes së cilësisë së Parlamentit të ardhshëm. Në fjalën e mbajtur dje n

No Pic available
  • 2008-12-06

Si do te perkthehet Markezi

02/12/2004  Ka vazhduar dhe dje ceremonia festive në qytetin e Kuçovës për nder të dhënies së titullit qytetar nderi në këtë qytet dhe pagëzimit të kinemasë “Millenium” me emrin e aktorit Kadri Rroshi nga t’ja nis e nga t’ja bitis Aktori dhe artisti i popllit Kadri

No Pic available
  • 2008-12-06

Nje kafe, ne 81 vjetet e Kadri Roshit

05/01/2005  Një kafe Në 81 vjetët e Kadri Roshit Dje, i thirrur krejt "rastësisht" në zyrën e drejtorit të Teatrit Kombëtar, Kiço Londo, për një "kafe", aktori Kadri Roshi do të mbetej shumë i çuditur kur aktorë, por edhe drejtuesi i institucionit do t'i uronin 81 vjetorin

No Pic available
  • 2008-09-09

Fituesit e Fakulteteve

UNIVERSITETI I TIRANËS 001:Histori Faqe 1 Rend R.Deg ID Emri - Atësia - Mbiemri Rrethi Mes D1 D2 Z1 Z2 Pikë Pr. Shënime 1 0815498 Iva Armand Balza Elbasan 9.97 9.74 8.78 9.68 9.51 6,483.30 9 Fitues: Drejtësi, Pref. 1 2 0827405 Esjona Mehmet Jahaj Lushnje 9.40 9.58 8.50 9.34 9.51 6,297.70 9 Fitu

No Pic available
  • 2008-05-17

Ngujim dhe alegri shqiptare

U shfaq mbrëmë në skenën "Kadri Rroshi" të Teatrit Kombëtar, premiera e pjesës teatrale "Ngujimi" i "Alegreto Albania", shkruar nga dramaturgu Stefan Çapaliku, e vënë në skenë nga regjisori i njohur Altin Basha, së bashku me një kastë aktorësh të përzgjedhur të skenës shqiptare.