Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
No Pic available
  • 2016-12-13

Mustafa: Deputetët serbë duhet ta votojnë transformimin e FSK-së

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa përveç një ligjërate që ka mbajtur në Universitetin Kadri Zeka dhe vizitës që ka bërë në komunën e Gjilanit e ka vizituar edhe kazermën New Born të Batalionit të Parë të Reagimit të Shpejtë të FSK-së. I entuziazmuar me atë që pa në këtë b

No Pic available
  • 2016-12-13

Mustafa: Kemi ngecur me demarkacionin, qytetarëve u kushton me izolim

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se vendit dhe qytetarëve po u kushton shumë shtrenjtë ngecja në ratifikimin e Marrëveshjes për demarkacionin e kuirit me Malin e Zi. Këto komente, Mustafa i ka bërë gjatë një ligjërate para studentëve të Universitetit Kadri Zeka, në Gj

Çfarë ka ndodhur më 1 tetor?
  • 2016-10-01

Çfarë ka ndodhur më 1 tetor?

331 pes – Aleksandri i Madh del fitues ndaj Darit III të Persisë në Betejën e Gaugamelas, diku në afërsi të Mosulit të sotëm në Irak. Pas përleshjes, e njohur edhe si Beteja e Arbelas, Dari ikën duke u thënë ushtarëve që e shoqëronin se po shkonin në pjesën lindore të peran

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Këta janë deputetët më të pasur
  • 2016-07-24

Këta janë deputetët më të pasur

Deputetët me të ardhurat e tyre vazhdojnë të jenë shumë herë më të pasur se qytetarët e varfër të Republikës së Kosovës, të cilët i kanë zgjedhur me votat e tyre këta deputetë, të cilët po pasurohen çdo vit e më shumë. Me fitimet tyre sigurisht që jua kanë zili edhe shumë

No Pic available
  • 2016-07-08

Dy aksidente në Shkodër, vdes një prej vëllezërve, plagoset tjetri

Dy aksidente të rënda brenda harkut kohor të 60 minutave, njëri me pasojë vdekjen ndodhen në segmentin rrugor Shkoder Koplik mbrëmjen e se enjtes. Fillimisht në fshatin Grizhë, automjeti tip Benz me targë TR 0399 U që drejtohej nga 51 vjeçari Enver Zeka banues në qytetin e Koplikut, p

Nënshkruhet marrëveshje bashkëpunimi mes dy universiteteve
  • 2016-05-18

Nënshkruhet marrëveshje bashkëpunimi mes dy universiteteve

Universiteti "Kadri Zeka" në Gjilan dhe Universiteti "Rexhep Tayyip Erdogan" nga Rize i Turqisë kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi mes dy institucioneve. Në emër të rektorit të Universitetit "Kadri Zeka", Bajram Kosumi, prorektori për bashkëpunim ndërkombëtar, Dukagjin Leka, ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama