Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
Thaçi priti rektorin dhe dekanët e universitetit Kadri Zeka të Gjilanit
  • 2016-05-12

Thaçi priti rektorin dhe dekanët e universitetit Kadri Zeka të Gjilanit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim rektorin dhe dekanët e universitetit "Kadri Zeka" të Gjilanit, të cilët i ka falënderuar për punën që po bëjnë në emancipimin dhe krijimin e kuadrove të reja në këtë rajon të Kosovës. "Që nga themelimi j

Universiteti i Gjilanit dhe Turqisë vendosin bashkëpunim
  • 2016-04-06

Universiteti i Gjilanit dhe Turqisë vendosin bashkëpunim

Rektori i Universitetit "Kadri Zeka" Prof. Asoc. Dr. Bajram Kosumi ka nënshkruar sot marrëveshje ndërkombëtare bashkëpunimi me rektorin e Universitetit të Kastamonias nga Turqia Prof.Dr. Seyid Aydin. Në kuadër të kësaj marrëveshje njëherësh u nënshkrua edhe një protokol për shkëmbi

Të vërtetat dhe zhgënjimet e Klaus Kinkelit në Ballkan
  • 2016-03-31

Të vërtetat dhe zhgënjimet e Klaus Kinkelit në Ballkan

Nga Enver Robelli Kur Gjykata e Hagës shpall dënime kundër figurave negativisht aq të rëndësishme si Radovan Karaxhiqi, atëherë mund të na kujtohen edhe protagonistë të tjerë të luftës së Bosnjës, diplomatë, ndërmjetësues, emisarë, provokatorë, gazetarë, aktivistë të të d

No Pic available
  • 2016-03-28

17 vjet nga granatimi i lagjes Arbëria të Gjilanit nga ushtria serbe!

Fillimin e bombardimeve të NATO-së (me 24 mars 1999) mbi caqet e ushtrisë serbe në Kosovë, shënon ditën e fillimit të shpresës për jetën dhe lirinë e shumëpritur. Me fillimin e bombardimeve filloi edhe tmerri dhe frika e popullsisë civile shqiptare, e cila mbeti nën mëshirën e fo

Dukagjin Leka zgjedhet prorektor në Universitetin e Gjilanit
  • 2016-03-21

Dukagjin Leka zgjedhet prorektor në Universitetin e Gjilanit

Këshilli Drejtues i Universitetit "Kadri Zeka" në mbledhjen e mbajtur më 18 mars 2016 në Gjilan pas propozimit të Rektorit Prof. Asoc. Dr. Bajram Kosumi, ka zgjedhur Prof. Ass. Dr. Dukagjin Lekën Prorektor për bashkëpunim ndërkombëtar. Dukagjin Leka në cilësinë e Prorektorit për bashk

Polici vardisës ndan prindërit e katër fëmijëve
  • 2016-03-10

Polici vardisës ndan prindërit e katër fëmijëve

Polici A.Q. është dënuar nga Komisioni i Disiplinës me ndalesë në pagë 30 për qind për 5 muaj nga paga bruto dhe me "Transfer administrativ", për shkak se gjatë kryerjes së një bastisjeje ishte sjellë në mënyrë të turpshme, duke i vënë hije të keqe Policisë së Kosovës. Ai duk

“Edukimi për media”, lëndë shumë e nevojshme për nxënësit parauniversitar
  • 2016-02-22

“Edukimi për media”, lëndë shumë e nevojshme për nxënësit parauniversitar

Rektori i Universitetit të Gjilanit “Kadri Zeka”, Bajram Kosumi ka pritur sot në takim profesorët e Departamentit të Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës, Milazim Krasniqin dhe Sali Bashotën, me të cilët ka biseduar për mundë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama