Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
Këta janë 135 dëshmorët e kombit që nuk u njihet statusi i dëshmorit
  • 2015-03-12

Këta janë 135 dëshmorët e kombit që nuk u njihet statusi i dëshmorit

Komisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit ka reaguar lidhur me anashkalimin e dëshmorëve të kombit të rënë gjatë viteve '80-a e më herët, të cilëve nuk iu njihet statusi i dëshmorit! Ky komision ka kërkuar që t'u njihet statusi të gjithë dëshmorëve të kombit. Ata kanë par

Këta janë 135 dëshmorët e kombit që nuk u njihet statusi nga komisioni qeveritar
  • 2015-03-12

Këta janë 135 dëshmorët e kombit që nuk u njihet statusi nga komisioni qeveritar

Komisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit ka reaguar lidhur me anashkalimin e dëshmorëve të kombit të rënë gjatë viteve ’80-a e më herët, të cilëve nuk iu njihet statusi i dëshmorit! Ky komision ka kër

Universiteti i Gjilanit hapi ekspozitën kushtuar pavarësisë
  • 2015-02-17

Universiteti i Gjilanit hapi ekspozitën kushtuar pavarësisë

Për nder të 7-vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës, Universiteti "Kadri Zeka" në Gjilan ka organizuar ekspozitën me vepra të artit pamor të autorit dhe profesorit Ahmet Ibrahimi. Në këtë ekspozitë janë ekspozuar 32 punime artistike dhe 3 vizatime me stile dhe përmbajtj

Karadaku: 623 veteranë dhe 60 dëshmorë
  • 2015-02-11

Karadaku: 623 veteranë dhe 60 dëshmorë

Janë publikuar edhe listat e dëshmorëve, invalidëve, veteranëve dhe të gjithë atyre që kanë marrë pjesë në luftë në Zonën Operative të Karadakut. Sipas listave në këtë Zonë kanë rënë 60 dëshmorë të kombit, 37 janë invalidë të luftës, 623 veteranë, 130 pjesëmarrës në

Zona Operative e Karadakut, emrat që fituan status
  • 2015-02-11

Zona Operative e Karadakut, emrat që fituan status

Ashtu sic ishte premtuar, janë publikuar emrat dhe listat e atyre që kanë fituar status të Zonës Operative të Karadakut dhe të atyre që janë refuzuar. Zona e Karadakut ka pasur tre brigada. Brigada 171 "Kadri Zeka", Brigada 172 "Isa Kastrati" dhe Brigada 173 "Gursel

Gjilani marshon kundër Jabllanoviqit dhe mbrojtjes së Trepçës
  • 2015-01-22

Gjilani marshon kundër Jabllanoviqit dhe mbrojtjes së Trepçës

Edhe Gjilani do t'i bashkohet nesër marsheve të fundit që po organizohen kundër deklaratave të ministrit për Komunitete dhe Kthim Aleksandër Jabllanoviq, dhe mbrojtjes së ndërmarrjes Trepça. Kështu bëhet me dije edhe përmes një emaili për media që ka dërguar dega e Lëvizjes Vetëve

VV Gjilan: Komuna po e neglizhon dhe saboton ndërtimin e Kompleksit Memorial (Foto)
  • 2015-01-20

VV Gjilan: Komuna po e neglizhon dhe saboton ndërtimin e Kompleksit Memorial (Foto)

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjilan ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka diskutuar rreth neglizhimit dhe sabotimit që po i bënë qeverisja lokale rregullimit dhe mirëmbajtjes së Kompleksit Memorial tek varrezat e dëshmorëv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama