Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
No Pic available
  • 2016-02-05

Në mikpritjen e shoqatave shqiptare të Trevizos

Nga Ndue Lazri Disa muaj më parë kisha takuar në Rovereto një burrë shtatlartë e flokbardhë, që kishte ardhur që nga Treviso në festën e Kambanës së Paqes. Më patën bërë përshtypje maturia dhe pjekuria e tij, urtësia tipike malësore në ndejtje e në kuvend. Ishte Selim Musaj, kr

Universiteti i Gjilanit dhe ai i Budapestit me memorandum mirëkuptimi
  • 2016-01-28

Universiteti i Gjilanit dhe ai i Budapestit me memorandum mirëkuptimi

Rektori i Universiteti “Kadri Zeka” në Gjilan, Bajram Kosumi dhe Katalin Solt prorektore në Universitetin e Budapestit, Budapest Business School nga Hungaria, kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi, thuhet në njoftimin e universitetit të Gjilanit. Sipa

Mustafa: Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka e Bardhosh Gërvalla trasuan rrugën e lirisë së Kosovës
  • 2016-01-17

Mustafa: Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka e Bardhosh Gërvalla trasuan rrugën e lirisë së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar veprimtarët e shquar të lirisë së Kosovës Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla, në 34 vjetorin e vrasjes së tyre nga regjimi ish-jugosllav. Kryeministri Musta

Zemaj për vrasjet e veprimtarëve: Gjithë këto vite kriminelët "patriot" mbajnë ligjërata për atdhetarizëm (Foto)
  • 2016-01-17

Zemaj për vrasjet e veprimtarëve: Gjithë këto vite kriminelët "patriot" mbajnë ligjërata për atdhetarizëm (Foto)

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka përkujtuar Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla, ku sot 34 vjet më parë u vranë. Ai ka shkruar në Facebook se gjithë këto vite pritje për drejtësi dhe “gjithë këto vite krimine

Rrëfimi i Ali Ahmetit për vrasjen e vëllezërve Gërvalla
  • 2016-01-17

Rrëfimi i Ali Ahmetit për vrasjen e vëllezërve Gërvalla

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, mbrëmë në Gostivar ka folur rreth aktivitetit të veprimtarëve shqiptarë, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Në manifestimin e “Flaka e Janarit”, ai tha se vëllezërit G&

Ja personalitetet e njohura shqiptare që kanë vdekur apo janë vrarë në muajin Janar
  • 2016-01-17

Ja personalitetet e njohura shqiptare që kanë vdekur apo janë vrarë në muajin Janar

Në vazhdim shini disa nga personalitet e njohura të cilët kanë vdekur në gjatë muajit janar ndër vite. Në mënyrë kronologjike janë listuar të gjithë veprimtarët dhe personalitetet që kanë vdekur gjatë muajit janar. Janari ky makth shqiptar! Në Janar kanë vdekë (janë vra) Skënde

Hasani: Kadri Zeka ka qenë një vizionar i madh
  • 2016-01-17

Hasani: Kadri Zeka ka qenë një vizionar i madh

Anëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, Bajram Hasani, me rastin e 34-vjetorit të vrasjes i ka përkujtuar Kadri Zekën dhe vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla. “Sot më 17 Janar, bëhen 34 vjet nga vrasja e Kadri Zekës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama