Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
No Pic available
  • 2009-02-22

Despoti i shantazhuar

Nga Artan Mustafa Botuesi i gazetes lokale te qytetit te vogel Kars, ne kendin me te larget te Turqise, e befason poetin Ka, kur ne nje moment i thote se meqe kliente te gazetes se tij jane vetem agjencite qeveritare, atehere ajo shkruan ashtu sic i pelqen Qeverise, qofte edhe me kushtin qe te jape

No Pic available
  • 2009-01-09

Tiranë-Durrës, 3000 familjet që do të marrin tapi

LISTA EMERORE PER KALIM PRONESIE KOMUNA PASKUQAN, QARKU TIRANE ZONA KADASTRALE 2884, BLLOKU NR 1 Nr. Emri Atësia Mbiemri 1 2 3 1 REFAT JEMIN PUCI 2 KUJTIM FEMI MALLKASI 3 SHKELQIM FAIK MALLKASI 4 MAKSUT JEMIN PUCI 5 SINAN XHELAL SKARA 6 FERIT HAMIT SULEMANI 7 STAVER GJERGJ LLESHAJ 8 VLADIMIR SAFET

No Pic available
  • 2008-06-26

Ish-ushtarakët, mbërrijnë 40 paditë e para në Gjykatën e Tiranës

Gjykata e Tiranës regjistron 40 paditë e para individuale të ish-ushtarakëve. Burime pranë kësaj gjykate pohuan se deri tani jo vetëm janë regjistruar, por është hedhur shorti për të gjitha dosjet, duke përcaktuar kështu gjyqtarët që do të shprehen në lidhje me kërkesën e ish-us

No Pic available
  • 2008-03-15

"Ju rrëfej epopenë e Adem Jasharit dhe familjes së tij"

Në pjesën e parë të këtij shkrimi të botuar në numrin e djeshëm, nëpërmjet intervistës ekskluzive për gazetën "Shqip" të zotit Bedri Islami (gazetar, publicist dhe shkrimtar i njohur, i cili që prej disa vitesh jeton në Gjermani), ish-drejtuesi kryesor i organizatës Lëvizja Popullo

No Pic available
  • 2008-01-18

Kujtohen Jusuf e Bardhosh Gervalla dhe Kadri Zeka

Ne Qendren e kultures te Gostivarit (Maqedoni), mbreme u zhvillua nje veprimtari kulturore ne kujtim te vellezerve Jusuf e Bardhosh Gervalla dhe Kadri Zekes, te vrare nga UDB-ja jugosllave 26 vite me pare. Pjese e veprimtarise ishte dhe nje ekspozite me foto dhe veshje te garderobes se Jusuf Gervall

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama