Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
Veseli: Sigurimi jugosllav ua kishte frikën vëllezërve Gërvalla e Kadri Zekës
  • 2016-01-17

Veseli: Sigurimi jugosllav ua kishte frikën vëllezërve Gërvalla e Kadri Zekës

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes rrjetit social Facebook, ka përkujtuar veprimtarët e shquar të Lëvizjes kombëtare për lirinë e Kosovës, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Sot, në 34-vjetorin e rënies

Lëvizja kombëtare nuk u thye kurrë
  • 2016-01-17

Lëvizja kombëtare nuk u thye kurrë

Në 34-vjetorin e vrasjes së veprimtarëve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se vrasja e tyre nga sigurimi i fshehtë jugosllav, tregon për frikën që kishte ai regjim nga organizimi i lëvizjes kombëtare në Kosovë dhe diasporë.

Thaçi përkujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën: Rënia e tyre, goditje e lëvizjes kombëtare të kohës
  • 2016-01-16

Thaçi përkujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën: Rënia e tyre, goditje e lëvizjes kombëtare të kohës

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar rënien e tre veprimtarëve të shquar të çështjes kombëtare në Gjermani, Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla. Nesër, siç ka shkruar Thaçi, bëhen 34 vjet nga vrasja e tyre. Këta veprimtarë ishin në fazën kulmore të

Thaçi përkujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën në 34 vjetorin e vrasjes
  • 2016-01-16

Thaçi përkujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën në 34 vjetorin e vrasjes

Nesër bëhen 34 vjet nga vrasja e tre veprimtarëve të shquar të çështjes kombëtare në Gjermani, Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla. E zv/kryeministri, Hashim Thaçi i ka përkujtuar ata me këtë postim në F

Myftiu Naim Tërnava promovon vepër
  • 2015-11-24

Myftiu Naim Tërnava promovon vepër

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës organizon sot promovimin e veprës "Ligjërime për fenë e atdheun I-II" të myftiut Naim ef. Tërnava. Në këtë aktivitet, sipas komunikatës së BIK, pritet të marrin pjesë përfaqësuesit më të lartë të bashkësive fetare islame nga Sh

Promovohet vepra e re e Naim Tërnavës
  • 2015-11-24

Promovohet vepra e re e Naim Tërnavës

Është promovuar vepra me e re e kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës "Ligjërime për fenë e atdheun I-II" të autorit, myftiut Naim Tërnava. Me rastin e promovimit të këtij libri, të pranishëm ishin edhe përfaqësuesit më të lartë të bashkësive fetare islame nga Sh

Bozhinovski: Ahmeti organizoi eliminimin e vëllezërve Gërvalla (Dokument)
  • 2015-10-13

Bozhinovski: Ahmeti organizoi eliminimin e vëllezërve Gërvalla (Dokument)

Gazetari kontrovers Zoran Bozhinovski ka shokuar opinionin në Maqedoni me publikimin e disa dosjeve, të cilat implikojnë liderin e BDI-së, Ali Ahmeti edhe në likuidimin e atdhetarëve, Jusuf Gërvalla, Bardhosh Gërvalla si dhe Kadri Zeka. Ende nuk dihet nës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama