Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
Prokuroria Speciale i del në krah ministrit Lutfi Zarku
  • 2015-09-01

Prokuroria Speciale i del në krah ministrit Lutfi Zarku

Pas raportimit të Gazetës Express për ngritjen e dyshimtë të Ministrit Lutfi Zhaku në postin e profesorit, një denoncim kundër tij për këtë gjë është deponuar në Prokurorinë kosovare, Zyrën e BE'së, dhe pë

Zvogëlimi i numrit të studentëve në UP vlerësohet pozitivisht
  • 2015-08-29

Zvogëlimi i numrit të studentëve në UP vlerësohet pozitivisht

Edhe pse më shumë se 17 mijë maturantë e kanë kaluar me sukses testin e maturës shtetërore në afatin e parë këtë vit, më shumë se gjysma prej tyre nuk do të mund të bëhen pjesë e Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", pasi këtë vit akademik UP-ja do të pranojë vetëm

Profesor Hashi sjellë një projekt të rëndësishëm për studentët kosovarë
  • 2015-08-24

Profesor Hashi sjellë një projekt të rëndësishëm për studentët kosovarë

Profesori Iraj Hashi nga Staffordshire University Britani e Madhe i cili në muajin Maj u nderua me Medaljen Presidenciale për Merita, për kontribut dhënë edukimit të gjeneratave të reja nga Kosova, do të vazhdojë ta implementojë edhe një projekt

Grabovci i quan spekulime listat e Milaim Zekës për Gjykatën Speciale
  • 2015-08-14

Grabovci i quan spekulime listat e Milaim Zekës për Gjykatën Speciale

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci i ka quajtur spekulime emrat e publikuara të të akuzuarve për Gjykatën Speciale, ku janë të përfshirë edhe shefi i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, Xhavit Haliti... Edhe sikur të ishin

Milaim Zeka sulmon Baton Haxhiun: Nuk ke nevojë me hanger m** sipas porosisë
  • 2015-08-11

Milaim Zeka sulmon Baton Haxhiun: Nuk ke nevojë me hanger m** sipas porosisë

Gazetari Milaim Zeka, i cili së fundi është bërë kryefjalë e të gjitha lajmeve që kanë të bëjnë me Gjykatën Speciale sepse ka publikuar dy lista me emrat e personave që do të akuzohen nga Gjykata Speciale dhe kjo listë p

INA: Ali Ahmeti e Fazli Veliu dëshmitarë kryesorë në Gjykatën Speciale
  • 2015-08-09

INA: Ali Ahmeti e Fazli Veliu dëshmitarë kryesorë në Gjykatën Speciale

Gjykata Speciale e miratuar nga Parlamenti i Kosovës pritet gjatë vitit të ardhshëm të filloj me gjykimin e krimeve të supozuara të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Tribunali ad hoc me seli në Hagë do të gjykoj personat përgjegjës për krimet më serioze të cilat janë kryer p

Ali Ahmeti e Fazli Veliu deshmitaret kryesor te Gjykates Speciale
  • 2015-08-09

Ali Ahmeti e Fazli Veliu deshmitaret kryesor te Gjykates Speciale

Transmetuar me 09082015 - 1421 PUBLICITET Maqedoni 9 gusht 2015 NOAal-Tribunali ad hoc me seli ne Hage do te gjykoj personat pergjegjes per krimet me serioze te cilat jane kryer pergjate viteve 1998-2000 dhe te cilat nderlidhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama