Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
Numri i studentëve në UP ulet me rekomandim të ndërkombëtarëve
  • 2015-07-14

Numri i studentëve në UP ulet me rekomandim të ndërkombëtarëve

Ndonëse më shumë se 17 mijë maturantë e kaluan me sukses testin e maturës shtetërore këtë vit, më shumë se gjysma prej tyre nuk do të mund të bëhen pjesë e Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", pasi këtë vit akademik ky universitet do të pranoj vetëm 7,880 studentë. M

'Kadri Zeka' mbyll konkursin për pranimin e studentëve të rinj
  • 2015-07-13

'Kadri Zeka' mbyll konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Në Universitetin e Gjilanit "Kadri Zeka" në Gjilan, kanë aplikuar rreth 2 mijë maturantë deri në ditën kur edhe është mbyllur konkursi. Në bazë të statistikave, ne të gjitha fakultetet interesimi është mjaft i madh, por fakulteti më i preferuar vazhdon të mbetet ai i Edukimi 09 iu k

Haziri kërkon përfshirjen e studentëve nga Kosova Lindore dhe Kumanova në Universitetin “Kadri Zeka”
  • 2015-07-07

Haziri kërkon përfshirjen e studentëve nga Kosova Lindore dhe Kumanova në Universitetin “Kadri Zeka”

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatw ditës sw sotme ka vizituar Universitetin Publik “Kadri Zeka”, ku është pritur nga rektori Naim Syla. Kryetari Haziri dhe rektori Syla kanë biseduar kryesisht për fillimin e regjistrimin e studentë

Luta e kap kazmën edhe thyen asfaltin (Foto)
  • 2015-07-05

Luta e kap kazmën edhe thyen asfaltin (Foto)

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri së bashku me bashkëpunëtorët, ka dalë të dielën në terren për t’i parë punimet në rindërtimin e rrugëve kryesore të qytetit, “Zija Shemsiu” (përball&eum

Në “Kadri Zeka”, 250 studentë nga Lugina
  • 2015-07-04

Në “Kadri Zeka”, 250 studentë nga Lugina

Universiteti i Gjilanit "Kadri Zeka" sivjet do të regjistrojë 1530 studentë, nga të cilët 1350 do të jenë të rregullt dhe 180 me korrespondencë. Minire Haziri - Rexhepi, zyrtare për informim e Universitetit, njoftoi se është shpallur konkurs për pranimin e studentëve të rinj në vitin

Reforma, për më shumë cilësi në arsimin e lartë
  • 2015-06-04

Reforma, për më shumë cilësi në arsimin e lartë

Gjilani është bërë qytet universitar, me mëtimin që universiteti i hapur këtu të jetë strehë edhe për studentë nga Presheva, Medvegja e Bujanoci, por edhe nga qendra të tjera të trekëndëshit kufitar Kosovë - Maqedoni - Serbi. Përpos numrit të madh të studentëve që po mbledh Uni

Kanadezët gjetën ngrohtësi në Kosovë
  • 2015-05-22

Kanadezët gjetën ngrohtësi në Kosovë

Melissa Fitzherbert, studente e marrëdhënieve ndërkombëtare në Kanada, shumë pak kishte ditur për Kosovën, kurse për Gjilanin as që kishte dëgjuar ndonjëherë. Megjithatë, kurnë vendin e saj pati një konkurs për një udhëtim në Kosovë për të ndjekur një "Program Ballkanik të P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama