Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
Universiteti i Gjilanit “Kadri Zeka” promovoi ofertën akademike para maturantëve të Preshevës dhe Bujanocit
  • 2015-05-19

Universiteti i Gjilanit “Kadri Zeka” promovoi ofertën akademike para maturantëve të Preshevës dhe Bujanocit

Përfaqësues të Universitetit të Gjilanit "Kadri Zeka" promovoi ofertën akademike për vitin akademik 2015/16 para maturantëve të shkollave të mesme të Preshevës dhe Bujanocit, gjegjësisht në gjimnazin "Skënderbeu" në Preshevë dhe në shkollën e mesme "Sezai Surroi" në Bujanoc. Prore

Ambasadori Braathu dhe Haziri bëjnë thirrje për qetësi në Kumanovë
  • 2015-05-12

Ambasadori Braathu dhe Haziri bëjnë thirrje për qetësi në Kumanovë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pritur sot Ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jan Braathu. Haziri e ka falënderuar ambasadorin Braathu për vizitën në Gjilan, duke e njoftuar për punët, projektet, sfidat dhe sukseset e qeverisë komunale të Gjilanit. Në takim është fol

Në Bruksel është mbajtur takimi për energji
  • 2015-05-12

Në Bruksel është mbajtur takimi për energji

12 maj 2015 Dje në Bruksel është mbajtur takimi i radhës për energjisë ku janë diskutuar çështjet që kanë të bëjnë me zbatimin e marrëveshjes dhe planit për veprim për energjinë, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. Ministrja e dialogut, Edita Tahiri pas këtij takimi ka dekl

Tahiri: Pala serbe erdhi me tendenca që të bisedohet për distribucionin e energjisë
  • 2015-05-12

Tahiri: Pala serbe erdhi me tendenca që të bisedohet për distribucionin e energjisë

Në takimin e mbajtur dje në Bruksel është disktuar për energjinë dhe çështjet që kanë të bëjnë me zbatimin e marrëveshjes dhe planit për veprim për energjinë. Tahiri ka thënë pala serbe vazhdimisht ka te

Ambasadori Braathu u bënë thirrje për qetësi palëve në Komunavë
  • 2015-05-11

Ambasadori Braathu u bënë thirrje për qetësi palëve në Komunavë

Ambasadori Norvregjez në Kosovë ka komentuar ngjarjet në Kumanovë. Ai gjatë një takimi me kryetarin e Komunës së Gjilanit lutfi Haziri, iu ka bërë thirrje palëve që ta ruajnë qetësin të dyja palët. AdPlatformZone = {id:

Në Bruksel diskutohet zbatimi i marrëveshjes për energji
  • 2015-05-11

Në Bruksel diskutohet zbatimi i marrëveshjes për energji

Në Bruksel sot mbahet takimi i radhës për çështjen e energjisë ku pritet të diskutohet lidhur me proceset e zbatimit të marrëveshjes dhe planit aksional. Jo gjithçka ka shkuar sipas marrëveshjes së arritur për energji Kosovë-Serbi. Në pjesën veriore të Mitrovicës, kompania për di

Milaim Zeka e quan Ernest Lumën spiun
  • 2015-04-29

Milaim Zeka e quan Ernest Lumën spiun

Gazetari Milaim Zeka, përmes rrjetit të tij social, Facebook, e ka replikuar zëdhënësin e AAK-së, Ernest Lumën. Zeka në postimin me titull “Na paska folë edhe Ernest Luma i AAK-së”, e ka quajt atë edhe spiunë. AdPlatformZone = {

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama