Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Zeka

Meta: total 159 / total_found 159 / time 0.000 / keyword[0] kadri / docs[0] 4853 / hits[0] 8789 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës
  • 2015-04-02

ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës

Zyra e ALUIZNI-t për Qarkun e Durrësit ka publikuar emrat e 881 qytetarëve të cilët duhet të paraqiten për të tërhequr faturat e parcelës ndërtimore dhe për të lidhur kontratat e fitimit të pronësisë së truallit. Qytetarët e poshtëshënuar në listë u përkasin zonave informale

Universiteti i Gjilanit i ka punët ngushtë me objekt
  • 2015-04-01

Universiteti i Gjilanit i ka punët ngushtë me objekt

Universiteti publik i Gjilanit "Kadri Zeka" është në hall me mungesë të ambientit të punës. Prandaj, hapja e një kampusi të ri për këtë Universitet do të ishte zgjidhja, ka thënë Naim Syla, ushtrues detyre i rektorit të këtij Universiteti, i cili ka pritur deputetë të Kuvendit të

Lladrovci demanton Jakup Krasniqin: Lajmin për bombardimet e mori nga unë
  • 2015-03-24

Lladrovci demanton Jakup Krasniqin: Lajmin për bombardimet e mori nga unë

Ish-deputeti i PDK-së, tani ambasador i Kosovës në Shqipëri, Ramiz Lladrovci, ka demantuar Jakup Krasniqin, i cili kishte thënë se lajmin për fillimin e bombardimeve e kishte marrë nga një diplomat gjerman, para se të fillonin bombardimet. Lladrovci

Universiteti i Gjilanit kalon te kazerma e FSK-së
  • 2015-03-18

Universiteti i Gjilanit kalon te kazerma e FSK-së

Nuk është e largët dita kur Universiteti i Gjilanit "Kadri Zeka" do të zhvendoset nga kompleksi i shkollave të mesme në Gjilan dhe do të vendoset në hapësirën që tashti i përket Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK). Këtë para nënkryetarit të Komunës, Rexhep Kadriu, e ka potencua

Emigrimi në masë është me pasoja
  • 2015-03-14

Emigrimi në masë është me pasoja

Pse vazhdojnë të ikin kosovarët edhe 15 vjet pas luftës, cilat janë shkaqet, si të krijohen kushtet për të jetuar në Kosovë? Në lidhje me këto tema, në Gjilan është debatuar këtë të premte, ku nën organizimin e Klubit të Gazetarëve "Beqir Musliu" dhe i përkrahur nga Fondacioni

Protesta nëse nuk u njihet statusi të gjithë dëshmorëve
  • 2015-03-14

Protesta nëse nuk u njihet statusi të gjithë dëshmorëve

Një komision i ngritur nga familjet e dëshmorëve ka paralajmëruar se do të shqyrtojë mundësinë e organizimit të protestave të cilat do të zgjasin deri në realizimin e kërkesave për njohjen e statusit zyrtar të dëshmorëve të rënë në fushën e nderit. Ky komision ka kundërshtuar

Protesta nëse nuk iu njihet statusi të gjithë dëshmorëve të kombit
  • 2015-03-14

Protesta nëse nuk iu njihet statusi të gjithë dëshmorëve të kombit

Komisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit ka paralajmëruar se do të shqyrtojë mundësinë e organizimit të protestave të cilat do të zgjasin deri në realizimin e kërkesave për njohjen e statusit zyrtar të dëshmorëve të rënë në fushën e nderit. "Dëshmorët e anashkaluar e q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama