Rezultate te kerkimit per termin: +Kalendari

Total: 2818
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.481Z

Roma me Çmim të Madh, prej Botërorit 2013

Formula 1 Formula 1 do të ketë një garë më tepër prej vitit 2013: çmimin e Madh të Romës. Lajmi është konfirmuar nga njëshi i këtij sporti, Berni Ekleston, gjatë një interviste për “Speedweek”. “Gara e Romës do të hyjë në program që prej sezonit 2013”, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.287Z

Frattini : Vizat hiqen në pranverë; Bregu: Gati të plotësojmë pyetësorin

Heqja e vizave për Shqipërinë do të realizohet në pranverë. Kështu ka deklaruar ministri i Jashtëm italian, Franco Frattini në takimin me homologun shqiptar Meta. Sipas ministrit, Shqipëria ka bërë progres në plotësimin e kushteve për heqjen e vizave. Frattini thekson se i gjithë Bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.430Z

Hëna blu, surpriza e ndërrimit të viteve

Blue moon, hna blu do t jet surpriza e ve ant mbrmjen e 31 dhjetorit. Ky ekslips i hns ndodh njher n 19 vjet. Pra do t kemi nj hen t plot dy her brenda muajit, dhe kjo ndodh pasi kalendari diellor nuk prkon me at hnor. Edhe pse ka emrin e till, hna nuk do t jet me t vrtet blu. Ka kt emr pasi sht nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.874Z

Euro 2012, e nisim në Rumani, Franca vitin tjetër

Shqipria do ta nis n Rumani fushatn kualifiuese n Euro 2012. Kjo u vendos n Luksemburg ku u prcaktua dhe kalendari i Kuqezinjve. Rumunt do na presin m 4 shtator t ktij viti dhe po me ta do t mbyllim m 12 tetor t 2011 n Tiran. Luksemburgu dhe Bosnje Hercegovina do t vij m pas t luajn n Shqipri. Tifoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.189Z

Kongresi, hiri pengon ardhjen e delegacioneve

Hiri vullkanik ka penguar mbërritjen në Shqipëri të delegacioneve të partive socialiste europiane, për të marrë pjesë në kongresin e jashtëzakonshëm të PS-së. Këtë e ka konfirmuar deputetja Arta Dade, e cila në fjalën e saj hapëse theksoi se socialistët po tregojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.411Z

Massa rikthehet në vitin 2010

Felipe Massa ka hequr dorë nga kalendari i garave për këtë sezon të Formula 1, por do të jetë plotësisht i gatshëm për rikthim në vitin 2010 për ekipin e tij Ferrari. Massa pësoi lëndim kërcënues për jetën në Hungarian Grand Prix në muajin korrik dhe pritet të ketë një ndërh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.003Z

Angela Martini “zhvishet” vetëm për Fadil Berishën

Ashtu siç kishte premtuar, Angela Martini pranoi të fotografohet e zhveshur vetëm nga fotografi i famshëm Fadil Berisha. Modelja shkodrane, Martini ka realizuar një set të ri fotografish, duke i hequr të gjitha para fotografit Berisha. Bukuroshja shqiptare,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama