Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
Tonifikim muskujsh pa ushtrime fizike? Po, është e mundur
  • 2018-12-10

Tonifikim muskujsh pa ushtrime fizike? Po, është e mundur

Mjekët në Kaliforni po reklamojnë një procedurë të re që thonë se rrit masën muskulore dhe ul përqindjen e dhjamit në trup pa nevojën e ushtrimeve fizike. Procedura mbështetet në teknologji që stimulojnë nervat thellë në muskuj, përmes impulseve elektronike. Por dietologët parala

Brenda vitit je me barrë, rikthehet skandali i fondacionit Eleonorë (Video)
  • 2018-12-05

Brenda vitit je me barrë, rikthehet skandali i fondacionit Eleonorë (Video)

Fondacioni Eleonorë në Tiranë, që tanimë drejtohet nga djali i Eleonora Bregut, pretendon se shëron personat sterilë, edhe atëherë kur mjekësia i ka cilësuar si raste të pashpresa. Mrekullia, sipas tyre, ndodh përmes lutjeve dhe fuqive të Roelit, i cili është as më shumë e as më p

Trekëndëshi i Nevadës, misteri i zonës ku janë zhdukur mbi 2,000 avionë (Foto)
  • 2018-11-29

Trekëndëshi i Nevadës, misteri i zonës ku janë zhdukur mbi 2,000 avionë (Foto)

Misteri mbulon një zonë të gjerë sa gjysma e përmasave të Anglisë, që ndodhet në Nevada të SHBA-së perëndimore, ku në 60 vitet e fundit janë zhdukur më shumë se 2,000 avionë. I quajtur Trekëndëshi i Nevadës, vendi është bërë një varrezë avionësh përgjatë 6 dekadave, teks

Mbi 81 të vdekur nga zjarret në Kaliforni, 900 të zhdukur
  • 2018-11-22

Mbi 81 të vdekur nga zjarret në Kaliforni, 900 të zhdukur

Zjarret e pyjeve në Kaliforni kanë lënë mbi 81 të vdekur deri më tani, ndërkohë që zyrtarët dhe vendasit përpiqen për të gjetur familjet, miqtë dhe fqinjët e tyre, mes thuajse 900 personave që autoritet thonë se ende mungojnë. Por lista zyrtare e personave të zhdukur luhatet çdo

No Pic available
  • 2018-11-17

Zjarret në Kaliforni, 71 të vdekur dhe mbi 1000 të zhdukur

Më shumë se 1000 persona raportohen të zhdukur si pasojë e zjarreve në Kaliforni, ndërsa bëhet e ditur se 71 të tjerë kanë humbur jetën. Ndërkohë, dëmet e shkaktuara nga zjarret janë të mëdha, ku mijëra shtëpi janë shkrumbuar nga flakët. Brenda 24-orëve lista e të zhdukurve u

No Pic available
  • 2018-11-17

Presidenti Trump drejt Kalifornisë pas zjarreve shkatërrimtare

Presidenti Trumps shkon sot në Kaliforni për të parë nga afër shkatërrimin e shkaktuar nga zjarret dhe për të takuar njerëz, jetët e të cilëve janë prekur nga katastrofa. Guvernatorët, ai në largim dhe guvernatori i ri në Kaliforni, Jerry Brown dhe Gavin Newsom, do të bashkohen me p

Kaliforni, mbi 600 njerëz të zhdukur nga zjarret apokaliptike
  • 2018-11-16

Kaliforni, mbi 600 njerëz të zhdukur nga zjarret apokaliptike

Numri i njerëzve të zhdukur nga zjarret në veri të Kalifornisë ka kaluar 600, thanë autoritetet lokale. Lista e personave të zhdukur u dyfishua qysh të enjten. Bëhet fjalë për 631 të zhdukur, tha sherifi Kory Honea. Zjarret – më shkatërrueset në këtë shtet – lanë së pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama