Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
No Pic available
  • 2017-12-10

VIDEO: 41 vendet më të pazakonta dhe misterioze në Tokë

Keni dëgjuar ndonjëherë të flitet për fshatin Komik në Himalaja, apo për plazhin e qelqit Kaliforni, apo edhe për statujat mistike në Islandë? Këto dhe shumë thesare të tjera e bëjnë të veçantë planetin tonë. Zbuloni 41 thesaret e Tokës në një video që zgjat diçka më shumë

Kaliforni, zjarri shkrumbon mbi 670 km katrorë dhe qindra shtëpi
  • 2017-12-10

Kaliforni, zjarri shkrumbon mbi 670 km katrorë dhe qindra shtëpi

Zjarrfikësit vazhdojnë betejën me disa vatra zjarri që ndihmohen nga erëra të fuqishme në Kaliforninë jugore. Një valë e re zjarri u shfaq në veri të qytetit San Diego. Gjatë pesë ditëve të fundit, qindra struktura, ndër to edhe resorte prej miliona dollarësh, janë shkatërruar nd

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Anxheles
  • 2017-12-07

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Anxheles

Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën 405 në Los Angeles, pranë zonës së Bel Air, ku rruga u rrethua nga flakët masive. Por pamje të ngjashme shfaqen në shumë zona të Los Angeles, ndërsa zjarret më të mëdha në historinë e qytetit kanë

Vdes në moshën 83-vjeçare vrasësi më gjakatar i SHBA-ve
  • 2017-11-20

Vdes në moshën 83-vjeçare vrasësi më gjakatar i SHBA-ve

Vrasësi seria amerikan Charles Manson ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Ai ishte shtruar në një spital në Kaliforni disa ditë më parë pasi gjendja e tij ishte rënduar. Manson u bë i famshëm pasi u akuzua si porositësi i një prej vrasjeve më makabre në SHBA: atë të Cielo Drive, ku u

Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA, viktima dhe të plagosur
  • 2017-11-14

Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA, viktima dhe të plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në një shkollë fillore në Rancho Tehama në Kaliforni të SHBA-ve. Sipas mediave lokale, janë të paktën 5 viktima dhe shumë nxënës të tjerë janë plagosur. Gjithnjë sipas mediave, mësohet se mes viktimave është edhe autori i dyshuar. Të pl

Aksidenti që u kthye në dashuri!
  • 2017-11-12

Aksidenti që u kthye në dashuri!

Robert e ndoqi hijen e saj deri sa humbi tej rrugicave të ngushta Në duar shtrëngonte fort cigaren që ishte drejt fundit. Iu duk vetja si në operan e Cajkovskit ku Liza vdes. Ai e dinte se kjo ishte mbrëmja e fundit që do ta shihte hijen e saj në rrugicë nuk do të shihte më fletët e saj

No Pic available
  • 2017-11-01

Akti heroik, arkëtari tenton të ndalojë hajdutët, e vrasin

Një ngjarje tmerrshme ka ndodhur në një supermarket në Kaliforni ku dy hajdutë kanë vrarë një arkëtarin guximtar. Hajdutët kanë hyrë me maska në supermarket dhe i kanë kërkuar José Guadalupe Barrera Kanter që ti dorëzonte paratë që kishte në arkë. Por arkëtari nuk ka pranuar q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama