Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
No Pic available
  • 2017-11-01

Në prag të rekordit, njihuni me makinën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Makina e fundit e Ferrait që ka fituar garën 24 Hours of Le Mans mund të bëhet makina më e shtrenjtë e të gjitha kohrave kur të dalë në ankand në fillim të vitit 2018. Në vitin 1964 Ferrari 1964 275 P arriti që të fitojë garën që zgjati plot një ditë, diçka që nuk është reali

No Pic available
  • 2017-10-30

Prishet fejesa? Princ Harry dhe Meghan kushërinj

Princ Harry dhe aktorja Megan Markle kanë disa kohë që kanë konfirmuar lidhjen e tyre të dashurisë dhe shumë shpejt do shpallin fejesën. Një hetim nga Dailymail i ka shokuar të gjithë pasi u zbulua se mund të jenë kushërinj. Njëri u rrit në Pallatin Kesington, i biri i trashëgimtari

No Pic available
  • 2017-10-11

Zjarret në Kaliforni, shkon në 15 bilanci i viktimave, 150 janë të humbur

Rreth 150 persona konsiderohen të humbur dhe të paktën 15 kanë humbur jetën si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë veriun e Kalifornisë. Autoritetet paralajmërojnë se bilanci i viktimave mund të rritet, teksa raportohen dëme të mëdha materiale. Presidenti Donald Trump ka miratuar sh

No Pic available
  • 2017-10-11

17 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

Zjarret në Kaliforninë veriore kanë lënë të vdekur 17 vetë dhe kanë shkatërruar rreth 1,500 shtëpi dhe biznese, thonë autoritetet. Zjarret janë përhapur edhe në Kaliforninë jugore, në një zonë në jug të Los Anxhelosit. Mijëra banorë u detyruan të evakuoheshin për t’i sh

No Pic available
  • 2017-10-10

Zjarr në Kaliforni, 10 persona të vdekur, mbi 20 mijë të evakuuar

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën për shkak të zjarreve  që kanë përfshirë një pjesë të Kalifornisë. Autoritetet raportojnë se rreth 20 mijë persona u evakuuan nga qarqet Napa, Sonoma dhe Yuba. Shtatëmbëdhjetë vatra zjarrit janë përhapur me shpejtësi në të gjithë v

No Pic available
  • 2017-10-10

Nga zjarret në Kaliforni vdesin 10 persona

Nga zjarret në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara e kanë humbur jetën dhjetë vetë. Të ndihmuara nga erërat e fuqishme, zjarret i kanë detyruar më se 20 mijë njerëz që të largohen nga shtëpitë e tyre, ndërsa janë shkatërruar qindra shtëpi dhe biznese. Guvernatori i Kalifornisë,

No Pic available
  • 2017-10-03

Autori i masakrës në Las Vegas një multimilioner i pasurive të patundshme

Autori i masakrës së Las Vegasit, i cili vrau 59 njerëz dhe plagosi 527 të tjerë në Las Vegas mbrëmjen e së dielës, ishte një multimilioner. Mediat raportojnë se ai kishte mbledhur një arsenal armësh, 23 të tilla në dhomën e tij në hotel Mandalay Bay, të cilën më pas e kishte shn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama