Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
Babai një prej më të kërkuarve të FBIsë, djali vrasës, profili monstrës së Las Vegasit
  • 2017-10-03

Babai një prej më të kërkuarve të FBIsë, djali vrasës, profili monstrës së Las Vegasit

Vëllai i tij e përshkruan si njeri të qetë, të shoqërueshëm, që nuk i kishte me qejf armët dhe që nuk kishte shfaqur shenja çrregullimi mendor, apo depresioni në të shkuarën. Eric Paddock, vëllai i autorit të masakrës së Las Vegasit, ku deri më tani autoritetet kanë konfirmuar vd

No Pic available
  • 2017-09-30

Deklarata e fortë e Donald Lu: Nëse qeveria nuk ju përgjigjet, ju rrëzojeni

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu ka lëshuar një apel të fortë për të rinjtë. Në një takim me të rinjtë në Rrëshen  ambasadori në ikje deklaroi se ata duhet të rrëzojnë qeverinë nëse ajo nuk i përgjigjet kërkesave të tyre. “Ju jetoni në dem

No Pic available
  • 2017-09-30

Ambasadori Lu: Ndryshime të mëdha po vijnë për Shqipërinë

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu, ka nisur takimet me të rinjtë shqiptarë nga Rrësheni, ku zhvilloi takimin e parë e serisë së bisedave të Ambasadës Amerikane me të rinjtë. Ambasadori u takua me nxënës të shkollës së mesme, foli mbi punën që Ambasada kryen në Shqipëri, si dhe bas

E guximshme, adoleshentja fluturon me karrige me rrota
  • 2017-09-26

E guximshme, adoleshentja fluturon me karrige me rrota

Për të marrë këtë vendim duhet të kesh shumë guximtare dhe padyshim që adoleshentja, Lily Race është. 13-vjeçarja nga Britania mendohet të jetë femra e parë në Evropë që ka realizuar një rrotullim të plotë në ajër me karrige me rrote. Por jo vetëm kaq. Lily nuk ka ndërmend q

No Pic available
  • 2017-09-26

Shuhet përkthyesi i Toman Mann-it në shqip

  Përkthyesi i mirënjohur i gjuhës gjermane Afrim Koçi u nda nga jeta në moshën 79- vjeçare duke lënë pas një kontribut të jashtëzakonshëm në fushën e përkthimit. Përkthyes dhe redaktor, Afrim Koçi, për rreth 45 vjet ka sjellë mjeshtërisht në gjuhën shqipe emrat më në

No Pic available
  • 2017-09-22

Bllokohet kufiri më i madh në botë

Zyrtarët e Kalifornisë kanë paralajmëruar për rrëmujë në lëvizje gjatë fundjavës pasi një nga vendkalimet më të mëdha kufitare do mbyllet për ndërtim. Hyrja e Porto San Ysidro, në mes të San Diego në Kaliforni dhe Tijuana në Meksikë do mbyllët për udhëtarët në jug për 57

No Pic available
  • 2017-09-16

Video: 10 vrimat më misterioze në botë

Nga Turkmenistani ku mund të hasni Portën e Ferrit, duke kaluar në Kaliforni. Nga më e rrezikshmja tek më misteriozja, 10 vende që të fusin të dridhurat.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama