Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
Njihuni me origjinën arabe të 10 yjeve të famshëm në SHBA
  • 2017-09-15

Njihuni me origjinën arabe të 10 yjeve të famshëm në SHBA

Kim Kardashian, e lindur nga nja baba me origjinë armene dhe nënë me origjinë bitanike E gjithë bota është një vend, sidomos në Hollivudi, në lagjen ku dhjetëra mijëra njerëz vijnë nga çdo cep i planetit, për të ndjekur ëndrrat  e tyre, nëse do të bëhen aktorë, aktore, regjiso

No Pic available
  • 2017-09-13

Spektakël rrufesh në qiellin e Kalifornisë

Zyrtarët e Forcave Patrol të Kalifornisë kanë filmuar një spektakël të vërtetë më rrufe në qiellin e Kalifornisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky spektakël, duke ndriçuar qiellin ka ndodhur mbrëmjen e 11 shtatorit. Shërbimi Kombëtar i Motit raportoi mbi 6,700 sulme rrufe n

Face ID, karikues wireless, çmim i kripur, të gjitha detajet e iPhone X (VIDEO)
  • 2017-09-13

Face ID, karikues wireless, çmim i kripur, të gjitha detajet e iPhone X (VIDEO)

Apple prezantoi të martën një produkt të cilin e përshkroi si hapi më i madh përpara, që prej iPhone të parë. Bëhet fjalë për iPhone X. Pajisja kushton dyfishin e çmimit origjinal të një dekade më parë dhe vjen me një sistem të quajtur Face ID, që i lejon përdoruesit që ta hap

No Pic available
  • 2017-09-06

Alien?

Për disa, ato janë krijesat më të bukura dhe madhështore, për të tjerë, ato duken si kotele të mbijetuara nga ndonjë apokalips bërthamor. Këto fotografi tregojnë bukurinë unike të maces Sphynx, një race e njohur për mungesën e plotë të leshit. Ata janë fotografuar nga Alicia Riu

No Pic available
  • 2017-09-05

SHBA, fund programit që mbron emigrantët e rinj nga deportimi

Administrata e Presidentit Trump njoftoi se do t’i japë fund një programi që mbron imigrantët e rinj nga deportimi. Prokurori i Përgjithshëm Jeff Sessions e bëri njoftimin sot duke e quajtur programin e njohur si DACA një “ushtrim antikushtetues të autoritetit nga dega ekzekutiv

No Pic available
  • 2017-09-05

SHBA, fund programit që mbron emigrantët e rinj nga depërtimi

Administrata e Presidentit Trump njoftoi se do t’i japë fund një programi që mbron imigrantët e rinj nga deportimi. Prokurori i Përgjithshëm Jeff Sessions e bëri njoftimin sot duke e quajtur programin e njohur si DACA një “ushtrim antikushtetues të autoritetit nga dega ekzekutiv

Zbulohen dorëshkrime të gjuhës së humbur
  • 2017-08-29

Zbulohen dorëshkrime të gjuhës së humbur

Shkencëtarët zbuluan kohët e fundit shkrime të lashta në gjuhën kaukaziane (Caucasian Albanian) tashmë të zhdukur, që kanë ekzistuar që nga epoka e errët në pergamene në bibliotekën e manastirit të “Shën Katerinës” në pjesën jugore të gadishullit Sinai të Egjiptit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama