Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
Ekspertët: Koreja e Veriut ka fuqinë bërthamore për të goditur çdo vend të SHBA-së
  • 2017-07-29

Ekspertët: Koreja e Veriut ka fuqinë bërthamore për të goditur çdo vend të SHBA-së

Koreja e Veriut ka fuqinë e nevojshme bërthamore për të goditur çdo vend që nga Los Angeles e deri në Washington DC. Ky shqetësim është ngritur nga ekspertët amerikanë, të cilët theksojnë se SHBA duhet të pranojë fuqinë e Koresë së Veriut. Jeffrey Lewis, nga Instituti i Studimev

Vdes aktori i Home Alone
  • 2017-07-23

Vdes aktori i Home Alone

Aktori John Heard, i njohur për rolin e tij në filmat Home Alone, ka vdekur në moshën 71-vjeçare. Heard është gjetur i vdekur të premten në dhomën e tij në hotelin Palo Alto, Kaliforni, sipas TMZ. Shkaku i vdekjes së tij mbetet ende i panjohur. Aktori i famshëm ishte duke qëndruar në

No Pic available
  • 2017-07-17

Kinemaja në zi, vdes aktori legjendar

Aktori legjendar Martin Landau ka vdekur të shtunën në Kaliforni për shkak komplikacioneve të papritura. Landau i cili është shfaqur në më shumë se 200 filma dhe shfaqje televizive vdiq në moshën 89 vjeçare në spitalin UCLA Medical Center. Ylli i X-Files, i cili luajti rolin Alvin Kurt

Njihuni me shqiptarin që synon të udhëheqë Kaliforninë
  • 2017-07-17

Njihuni me shqiptarin që synon të udhëheqë Kaliforninë

SHBA Shqiptari Klement Tinaj ka filluar turneun e tij të fushatës politike për kandidaturën e guvernatorit të Kalifornisë. Tinaj shpalli kandidaturën në prill 2017. Në San Diego Tinaj u takua me të moshuarit te Qendra Senior Citizens of Encinitas ku fokus ishte shëndetësia për a

Kaliforni, evakuohet kampusi për një pako të dyshimtë
  • 2017-07-13

Kaliforni, evakuohet kampusi për një pako të dyshimtë

Dhjetëra studentë të Ucla-s, Universiteti i Kalifornisë në Los Anxheles, janë evakuuar për shkak të një alarmi për bombë. Ajo që ka shkaktuar alarmin, ka qenë një pako e dyshimtë e gjetur në një qendër kërkimi shkencor të kampusit në Westwood. Studentët e pranishëm, janë kës

Emily Ratajkowski tejet joshëse me bikini
  • 2017-07-13

Emily Ratajkowski tejet joshëse me bikini

Ajo sapo u kthye në Kaliforni pasi një udhëtimi mode të mbushur plot me xhirime dhe shfaqje në Evropë. Dhe Emily Ratajkowski ka vendosur që të marrë pak ditë pushim dhe të relaksohet në pishinë. E veshur me bikini ylli i pasarelave dukej tejet joshëse dhe seksi. Modelja ka postuar foto

No Pic available
  • 2017-07-12

Gjarpri me zile hyn në varkë, tmerrohen turistët

Një gjarpër me zile ka tmerruar  disa turistë në një varkë. Gjarpri vdekjeprurës që ndodhej në ujrat e liqenit Folsom në Kaliforni iu është afruar atyre dhe më pas gjeti një mënyrë për tu hypur në të. Anthony Baciocco kishte dal me katër miq për tu relaksuar. Fillimisht ata

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama