Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Total: 2577
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.108Z

Votuesit në Kaliforni miratojnë ligjin kundër martesave të homoseksualëve

Votuesit në Kaliforni miratuan një ligj të debatueshëm në zgjedhjet e fundit presidenciale që i jep fund martesave mes homoseksualëve në këtë shtet. Masa të ngjashme janë miratuar në Arizona dhe Florida. Ka patur protesta kundër ndalimit të martesave të homoseksualëve në qytetet kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.142Z

SHBA, stuhi shiu ne Kaliforni

Vazhdojnë tashmë prej ditësh, pa pasur pushim, reshjet e shiut në Kaliforni. Në vend janë dhënë disa alarme për rrezik përmbytjeje dhe rrëshkitje dheu në Los Angeles. Në San Juan, në jug të Los Angeles, janë urdhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.314Z

Kaliforni, termeti alarmon Sakramenton

Momente paniku ne Kaliforni ku nje termet 6.5 grade i shkalles Rihter ka tronditur shtetin perendimor amerikan. Epiqendra e sizmes eshte regjistruar 35 km ne perendim ne Ferndale dhe 360 km ne veriperendim te qytetit te Sakramentos. Sipas mediave lokale, ne qytezen Ferndale jane shkaktua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.307Z

Kaliforni, tërmet 4,5 ballësh

Kaliforni -Një tërmet me intensitet prej 4,5 ballësh tronditi sot veriun e Kalifornisë në perëndim të SHBA-së, njoftoi Instituti Kombëtar i Gjeofizikës amerikane (USGS) me rishikim në rënie të vlerësimit të mëparshëm të tërmetit prej 5 ballësh. Epiqendra e tërmetit, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.691Z

Kaliforni, të shtëna pranë universitetit, 6 të vrarë, 7 të plagosur

Një person ka hapur zjarr duke vrarë 6 persona dhe plagosur 7 te tjere në qytetin kalifornian Santa Barbara pranë universitetit të qytetit. Mes të vrarëve është edhe personi që ka kryer sulmin  e armatosur. Sipas burimeve të policisë lokale, të shtënat kanë ardhur nga disa drejtime,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.380Z

Nga zjarret në Kaliforni vdesin 10 persona

Nga zjarret në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara e kanë humbur jetën dhjetë vetë. Të ndihmuara nga erërat e fuqishme, zjarret i kanë detyruar më se 20 mijë njerëz që të largohen nga shtëpitë e tyre, ndërsa janë shkatërruar qindra shtëpi dhe biznese. Guvernatori i Kalifornisë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.793Z

Kaliforni, zjarrvenesi denohet me vdekje

Nje 38 vjecar eshte denuar me vdekje ne Kaliforni, pasi u shpall fajtor per vendosjen e zjarrit ne kontene e Riverside, ne tetor te 2006-es. Flaket shkaktuan vdekjen e 5 zjarrfikesve. Sipas gjykatesit te ceshtjes, “Raymond Oyler ka vepruar mbi bazen e nje misioni”. Tragjedia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama