Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Total: 2577
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.314Z

Kaliforni, termeti alarmon Sakramenton

Momente paniku ne Kaliforni ku nje termet 6.5 grade i shkalles Rihter ka tronditur shtetin perendimor amerikan. Epiqendra e sizmes eshte regjistruar 35 km ne perendim ne Ferndale dhe 360 km ne veriperendim te qytetit te Sakramentos. Sipas mediave lokale, ne qytezen Ferndale jane shkaktua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.307Z

Kaliforni, tërmet 4,5 ballësh

Kaliforni -Një tërmet me intensitet prej 4,5 ballësh tronditi sot veriun e Kalifornisë në perëndim të SHBA-së, njoftoi Instituti Kombëtar i Gjeofizikës amerikane (USGS) me rishikim në rënie të vlerësimit të mëparshëm të tërmetit prej 5 ballësh. Epiqendra e tërmetit, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.691Z

Kaliforni, të shtëna pranë universitetit, 6 të vrarë, 7 të plagosur

Një person ka hapur zjarr duke vrarë 6 persona dhe plagosur 7 te tjere në qytetin kalifornian Santa Barbara pranë universitetit të qytetit. Mes të vrarëve është edhe personi që ka kryer sulmin  e armatosur. Sipas burimeve të policisë lokale, të shtënat kanë ardhur nga disa drejtime,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.380Z

Nga zjarret në Kaliforni vdesin 10 persona

Nga zjarret në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara e kanë humbur jetën dhjetë vetë. Të ndihmuara nga erërat e fuqishme, zjarret i kanë detyruar më se 20 mijë njerëz që të largohen nga shtëpitë e tyre, ndërsa janë shkatërruar qindra shtëpi dhe biznese. Guvernatori i Kalifornisë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.793Z

Kaliforni, zjarrvenesi denohet me vdekje

Nje 38 vjecar eshte denuar me vdekje ne Kaliforni, pasi u shpall fajtor per vendosjen e zjarrit ne kontene e Riverside, ne tetor te 2006-es. Flaket shkaktuan vdekjen e 5 zjarrfikesve. Sipas gjykatesit te ceshtjes, “Raymond Oyler ka vepruar mbi bazen e nje misioni”. Tragjedia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.635Z

Kaliforni gjendet nje bakter i cuditshem

Ne nje liqen te kripur ne Kaliforni eshte gjetur nje bater i cuditshem i cili perdor arsenikun si ushqim. Lajmi eshte bere i ditur nga ekipet shkencore sipas se cileve bakteri nuk ushqehet thjesht me arsenik ai trupezon elementin toksik direkt ne AND-ne e tij. Arseniku zevendeson fosforin tek ky ll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.084Z

Kaliforni frike per presidentin Obama

Momente tensioni janë verifikuar të premten në Kaliforni në momentin e nisjes së “Air Force One” me presidentin Barack Obama në bord. Dy avionë luftarakë janë thirrur të ngrihen në fluturim për t’i zën&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama