Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Total: 2577
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.307Z

Kaliforni, tërmet 4,5 ballësh

Kaliforni -Një tërmet me intensitet prej 4,5 ballësh tronditi sot veriun e Kalifornisë në perëndim të SHBA-së, njoftoi Instituti Kombëtar i Gjeofizikës amerikane (USGS) me rishikim në rënie të vlerësimit të mëparshëm të tërmetit prej 5 ballësh. Epiqendra e tërmetit, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.691Z

Kaliforni, të shtëna pranë universitetit, 6 të vrarë, 7 të plagosur

Një person ka hapur zjarr duke vrarë 6 persona dhe plagosur 7 te tjere në qytetin kalifornian Santa Barbara pranë universitetit të qytetit. Mes të vrarëve është edhe personi që ka kryer sulmin  e armatosur. Sipas burimeve të policisë lokale, të shtënat kanë ardhur nga disa drejtime,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.380Z

Nga zjarret në Kaliforni vdesin 10 persona

Nga zjarret në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara e kanë humbur jetën dhjetë vetë. Të ndihmuara nga erërat e fuqishme, zjarret i kanë detyruar më se 20 mijë njerëz që të largohen nga shtëpitë e tyre, ndërsa janë shkatërruar qindra shtëpi dhe biznese. Guvernatori i Kalifornisë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.793Z

Kaliforni, zjarrvenesi denohet me vdekje

Nje 38 vjecar eshte denuar me vdekje ne Kaliforni, pasi u shpall fajtor per vendosjen e zjarrit ne kontene e Riverside, ne tetor te 2006-es. Flaket shkaktuan vdekjen e 5 zjarrfikesve. Sipas gjykatesit te ceshtjes, “Raymond Oyler ka vepruar mbi bazen e nje misioni”. Tragjedia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.635Z

Kaliforni gjendet nje bakter i cuditshem

Ne nje liqen te kripur ne Kaliforni eshte gjetur nje bater i cuditshem i cili perdor arsenikun si ushqim. Lajmi eshte bere i ditur nga ekipet shkencore sipas se cileve bakteri nuk ushqehet thjesht me arsenik ai trupezon elementin toksik direkt ne AND-ne e tij. Arseniku zevendeson fosforin tek ky ll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.084Z

Kaliforni frike per presidentin Obama

Momente tensioni janë verifikuar të premten në Kaliforni në momentin e nisjes së “Air Force One” me presidentin Barack Obama në bord. Dy avionë luftarakë janë thirrur të ngrihen në fluturim për t’i zën&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.768Z

Mbi 50 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

Mbi 50 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani nga zjarret në Kaliforni. Ekipet zjarrfikëse vazhdojnë të luftojnë me flakët, ndërkohë që dhjetëra-mijëra banorë janë zhvendosur dhe ende ka qindra të zhdukur. Punonjësit e ndihmave po kërkojnë mes rrënojave që ka lënë pas zj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama