Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Total: 2577
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.793Z

Kaliforni, zjarrvenesi denohet me vdekje

Nje 38 vjecar eshte denuar me vdekje ne Kaliforni, pasi u shpall fajtor per vendosjen e zjarrit ne kontene e Riverside, ne tetor te 2006-es. Flaket shkaktuan vdekjen e 5 zjarrfikesve. Sipas gjykatesit te ceshtjes, “Raymond Oyler ka vepruar mbi bazen e nje misioni”. Tragjedia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.635Z

Kaliforni gjendet nje bakter i cuditshem

Ne nje liqen te kripur ne Kaliforni eshte gjetur nje bater i cuditshem i cili perdor arsenikun si ushqim. Lajmi eshte bere i ditur nga ekipet shkencore sipas se cileve bakteri nuk ushqehet thjesht me arsenik ai trupezon elementin toksik direkt ne AND-ne e tij. Arseniku zevendeson fosforin tek ky ll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.084Z

Kaliforni frike per presidentin Obama

Momente tensioni janë verifikuar të premten në Kaliforni në momentin e nisjes së “Air Force One” me presidentin Barack Obama në bord. Dy avionë luftarakë janë thirrur të ngrihen në fluturim për t’i zën&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.768Z

Mbi 50 të vdekur nga zjarret në Kaliforni

Mbi 50 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani nga zjarret në Kaliforni. Ekipet zjarrfikëse vazhdojnë të luftojnë me flakët, ndërkohë që dhjetëra-mijëra banorë janë zhvendosur dhe ende ka qindra të zhdukur. Punonjësit e ndihmave po kërkojnë mes rrënojave që ka lënë pas zj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.797Z

Zjarre masive në Kaliforni, gjëndje e jashtëzakonshme, zjarrfikëset dorëzohen

Vazhdojnë të mbeten jashtë kontrollit zjarret në Kaliforni, ndërsa flakët kërcënojnë një nga destinacionet më të mëdha turistike të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Parkun Kombëtar Yosemite. Mijëra hektarë pyje e shkurre pranë parkut të famshëm Yosemite në Kaliforni, vijojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.932Z

Tërmet i fortë në Kaliforni, nuk ka dëme dhe të lënduar

Një tërmet i fuqishëm 6.5 ballë i shkallës Rihter është regjistruar 160 kilometra në perëndim të Ferndales, në Kaliforni. Në një moment të parë, autoritetet kishin sinjalizuar një lëkundje sizmike 6.8, i reduktuar më pas në 6.5, ndërsa për momentin është përjashtuar alarmi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.803Z

Përleshje në Kaliforni

Vrasja e dy personave nga policia në Kaliforni, fundjavën e shkuar, ka ngritur në protestë me qindra banorë të këtij shteti.500 protestues hodhën gurë, thyen dritare e vitrina dhe dogjën një makinë policie, ndërsa 250 policë qëlluan me plumba gome dhe gaz lotsjellës.Përleshjet me po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama