Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Total: 2577
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.415Z

Kaliforni, studentët pa dokumente, ndihmë nga shteti

Emigrantët pa dokumente në shtetin e Kalifornisë, do të marrin ndihmë financiare nga shteti në bazë të një ligji që u nënshkrua të shtunën. Ky ligj, që është pjesa e dytë e “Aktit të Ëndrrës&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.030Z

Dhjetra te plagosur nga termeti ne Kaliforni

Një tërmet me magnitudë 6 ballë ka goditur Kaliforninë e Veriut, kanë raportuar autoritetet sizmologjike të Shteteve të Bashkuara. Tërmeti është regjistruar në 03:20, me orën lokale dhe ka pasur një thellësi prej 6.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.930Z

Zjarret në Kaliforni kanë shkatërruar qindra banesa

Zjarrëfiksit në shtetin amerikan të Kalifornisë po vazhdojnë betejën me zjarret e pakontrolluara, që kanë shkatërruar më shumë se 600 shtëpi dhe kanë detyruar evakuimin e më shumë se 20 mijë vetëve në pjesën jugore të këtij shteti.Situata e rënduar e krijuar prej zjarreve prite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.065Z

Vrasjet në Kaliforni, Clinton: Të veprojmë tani!

Pas sulmit në San Bernardino të Kalifornisë ku dyshohet se kanë mbetur të vdekur 20 persona ka reaguar edhe Hillary Clinton. Ish-Zonja e Parë dhe kandidate për zgjedhjet e ardhshme presidenciale ka reaguar në Twitter duke thënë se duhet vepruar tani. "Nuk mund të konsiderohet si nor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.079Z

Kaliforni, identifikohen dy të dyshuarit e masakrës

Autoritetet në San Bernardino të Kalifornisë konfirmuan identitetin e dy të dyshuarve për sulmin e së mërkurës në një agjenci shërbimesh sociale, që la pas vetes 14 të vdekur dhe 17 të plagosur. Të dyshuarit u identifikuan nga shefi i policisë në San Bernardino, Jarrod Burguan, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.973Z

Djokoviq “mbret” në Kaliforni

Tenisti më i mirë i botës, Novak Djokoviq ka fituar titullin e 50-të të karrierës, duke mposhtur në finalen e Indian Wells zviceranin Roger Federer. 2:1 (6:3, 6:7, 6:2) ishte rezultati i kësaj ndeshje që zgjati 2 orë e 18 minuta.AdPlatformZone = {id

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama