Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
No Pic available
  • 2018-09-17

Flet gruaja që akuzoi të nominuarin e Trump për abuzim seksual; Kavanaugh i mohon

Një grua, e cila ka akuzuar Brett Kavanaugh, të nominuarin e presidentit amerikan Donald Trump për Gjykatën Supreme në Shtetet e Bashkuara, për abuzim seksual në fillim të viteve 1980-ta, ka bërë publik identitetin e saj. Kjo ka detyruar republikanët që të planifikojnë diskutime të r

10 plazhet më të mrekullueshme dhe më të çuditshme! (Foto)
  • 2018-09-14

10 plazhet më të mrekullueshme dhe më të çuditshme! (Foto)

Ngjyra të pazakonta, shkëmbinj me forma të çuditshme dhe peizazhe pothuajse surreale: dhjetë vende të parajsës në katër qoshet e botës Megjithëse jemi në përfundim të saj, vera vazhdon të na japë skenarë të diellit dhe detit, të gjitha për tu dëshiruar dhe ëndërruar. Këtu jan

No Pic available
  • 2018-09-13

Kaliforni, burri vret 5 persona, gruan dhe në fund veten

Pesë persona, bashkëshorten e tij dhe më pas ka vrarë edhe veten. Ngjarja ka ndodhur në Bakersfield të Kalifornisë, ku një burrë amerikan, ka kryer dy sulme të njëpasnjëshme me armë. Burri i armatosur, së bashku me gruan e tij, shkoi në një biznes kamionësh ku vrau dy burra dhe grua

Themeluesi i Teslas konsumon hashash live, largohen dy ekzekutivë
  • 2018-09-07

Themeluesi i Teslas konsumon hashash live, largohen dy ekzekutivë

Themeluesi i Tesla ka konsumuar marijuanë gjatë një shfaqjeje të drejtpërdrejtë online në krah të komedianit amerikan, Joe Rogan. Elon Musk, 47 vjeç kaloi plot dy orë e gjysmë në transmetimin online orët e vona të së enjtes, duke diskutuar për gjithçka, nga inteligjenca artificiale

E rrallë, njihuni me 9 hotelet në mes të asgjëje! (Foto)
  • 2018-09-04

E rrallë, njihuni me 9 hotelet në mes të asgjëje! (Foto)

Gjithnjë e më shumë turistë gjejnë strehim në hotele në zemër të xhunglës, në shkretëtirë apo edhe në shpella Me gjeneratat e reja të udhëtarëve që vazhdimisht janë në kërkim të përvojave për udhëtime të paharrueshme dhe “një herë në jetë”, destinacionet e h

No Pic available
  • 2018-08-11

Zjarri i Shenjtë në Kaliforni, evakuohen 21 mijë vetë. Zjarrvënësi në gjyq

Më shumë se 21,000 njerëz janë evakuar nga zjarri përbindësh dhe tepër i shpejtë që ka shkrumbuar prej ditësh Kaliforninë e Jugut. Urdhrat e evakuimit të detyrueshëm u lëshuan teksa flakët e të ashtuquajturit Zjarri i Shenjtë po kërcënonin shtëpitë rreth liqenit Elsinore në Ora

No Pic available
  • 2018-08-11

Qytetari e mposht në gjyq, 289 mln $ dëmshpërblim nga Monsanto

Gjigandi i prodhimeve kimike dhe industriale Monsanto është urdhëruar të paguajë 289 milion dollarë dëmshpërblim për një njeri që pretendoi se herbicidet që përmbanin glyphosate kishin shkaktuar kancer në trupin e tij. Në një rast të rëndësishëm, një juri kaliforniane zbuloi se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama