Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
Kaliforni, zjarret jashtë kontrollit deri në shtator
  • 2018-08-09

Kaliforni, zjarret jashtë kontrollit deri në shtator

Zyrtarët në Kaliforni paralajmëruan se para shtatorit nuk do të jenë në gjendje të kontrollojnë zjarrin më të madh në historinë e shtetit, që ka djegur tashmë një sipërfaqë në madhësinë e Los Anxhelosit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe prej 1,217 kilometrash katrorë. Ekipet q

Kaliforni, zjarri më i madh në historinë e Shtetit (Foto-Video)
  • 2018-08-07

Kaliforni, zjarri më i madh në historinë e Shtetit (Foto-Video)

Ai që ka rënë në Kaliforni është zjarri më i madh në historinë e shtetit amerikan. Flakët e Mendocino Complex Fire, të cilat po përhapen në zonën perëndimore, kanë shkatërruar një sipërfaqe prej 1.145,26 km katrorë, ose më saktë një zonë më të madhe se ajo e Nju Jorkut. Pë

Gjendje të jashtëzakonshme në Kaliforni pas zjarrit të madh
  • 2018-08-05

Gjendje të jashtëzakonshme në Kaliforni pas zjarrit të madh

Shtatë persona kanë mbetur të vdekur pas zjarrit që ka kapluar Kaliforninë, duke detyruar mijëra persona të ikin nga shtëpitë e tyre. Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka udhëtruar të krijohet fondi për të ndihmuar zonat e prekura nga zjarri. Shtëpia e Bardhë raportoi se Trump ka ur

Fyen presidentin Xi, Kina censuron Winnie the Pooh
  • 2018-08-05

Fyen presidentin Xi, Kina censuron Winnie the Pooh

Kapitulli i fundit i betejës midis Kinës dhe Winnie Pooh ndodhi pak ditë më parë me censurën në të gjitha kinematë kineze, të filmit ‘Christopher Robin. Arsyeja, akoma jo zyrtare, është se figura e ariut popullor është përdorur në të kaluarën nga kundërshtarët e presidentit

No Pic available
  • 2018-07-28

Zjarre në Kaliforni, 2 zjarrfikës të vdekur; mijëra të evakuuar

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë Kaliforninë, duke shkaktuar vdekjen e 2 zjarrfikëseve. Ata humbën jetën gjatë shuarjes së flakëve. Ndërkohë mijëra persona janë detyruar që të largohen nga shtëpitë e tyre. Shërbimi zjarrfikës i Kalifornisë njoftoi se zjarri i madh

Mjek vullnetarë nga SHBA-ja në Durrës
  • 2018-07-27

Mjek vullnetarë nga SHBA-ja në Durrës

Në një kohë kur të shumtë janë shqiptarët të cilët mendojnë largimin nga Shqipëria, doktor Mario ka kthyer sytë nga atdheu i tij. I specializuar në Kaliforni, Mario ofron shërbim mjekësor dhe ilaçe falas gjatë sezonit veror në vendlindje, që përkojnë me ditët e tij të pushimit

Autizmi, foshnja në rrezik nëse nëna vuan nga presioni i lartë i gjakut
  • 2018-07-27

Autizmi, foshnja në rrezik nëse nëna vuan nga presioni i lartë i gjakut

Rreziku që një fëmijë të preket nga autizmi lidhet gjithashtu me një ndërlikim të shtatzënisë, preklampisë ose presionit të lartë të gjakut gjatë shtatzënisë. Kjo është zbuluar nga një hulumtim i botuar në revistën Jama Psychiatry. Ndërsa një tjetër studim mbi e lidh autizm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama