Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
Dëbimi i emigrantëve, mijëra amerikanë në shesh kundër Trump
  • 2018-06-30

Dëbimi i emigrantëve, mijëra amerikanë në shesh kundër Trump

Dhjetëra mijëra njerëz pritet të bashkohen me protesta në mbarë vendin në të gjithë Shtetet e Bashkuara kundër politikës strikte të emigrantëve nga Trump. Janë planifikuar më shumë se 630 grumbullime, duke bërë thirrje që familjet emigrante të ndara në kufirin amerikan të ribas

No Pic available
  • 2018-06-27

Emigrantët, shtetet amerikane hedhin në gjyq administratën e Trump

17 shtete amerikane kanë paditur administratën e presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump për ndarjen e familjeve të emigrantëve në mënyrë mizore dhe të paligjshme. Prokurorët e Përgjithshëm nga disa vende duke përfshirë Uashingtonin, Nju-Jorkun dhe Kaliforninë kanë preza

No Pic available
  • 2018-06-23

Tërhiqet Trump? Ushtria e SHBA planifikon ngritjen e çadrave për emigrantët

Marina Detare e SHBA-ve thuhet se planifikon të ndërtojë qendra për vendosjen e emigrantëve në baza ushtarake, pas planit që po ndjek administrata Trump në kufirin SHBA-Meksikë. Një projekt-memorandum i marrë nga revista Time përshkruan planet për ndërtimin e kampeve me tenda për të

Trump: Kam udhëzuar të bashkohen familjet e imigrantëve
  • 2018-06-22

Trump: Kam udhëzuar të bashkohen familjet e imigrantëve

Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se ai ka udhëzuar agjencitë federale të bashkojnë familjet emigrante të ndara pas kalimit të paligjshëm të kufirit nga Meksika. “Ne duam t’i bashkojmë ata,” tha zoti Trump gjatë një takimi të kabinetit të enjten, ndërsa zonja e

Horoskopi, zbuloni sushin tuaj ideal shenjë për shenjë
  • 2018-05-16

Horoskopi, zbuloni sushin tuaj ideal shenjë për shenjë

Yjet gjithashtu iu tregojnë edhe preferencat ushqimore: Kuzhina japoneze nuk është përjashtim Kuzhina japoneze është bërë modë dhe u ndodh të gjithëve që tiu propozohen mbrëmje sushi. Në të vërtetë, kuzhina japoneze gjithashtu ofron edhe pjata të tjera, të cilat po bëhen gjithnj

SHBA, kapet pas 40 vjetësh vrasësi-serial i Kalifornisë
  • 2018-04-26

SHBA, kapet pas 40 vjetësh vrasësi-serial i Kalifornisë

Pas 40 vjetësh, kërkimi për mostrën në Kaliforni ka përfunduar: policia dhe FBI-ja kanë kapur njeriun që ka kryer 12 vrasje, 45 përdhunime dhe 120 grabitje. Joseph James DeAngelo, një ish-agjent që sot është 72 vjeç, i mbiquajtur “Golden State Killer”, duke përhapur panik

Masakra në Toronto, autori akuzohet për vrasje me qëllim
  • 2018-04-24

Masakra në Toronto, autori akuzohet për vrasje me qëllim

Alek Minassian, 25-vjeçari me origjinë armene, drejtuesi i furgonit që në Toronto përplasi për vdekje 10 kalimtarë, ka dalë përpara një gjykate. I dyshuari akuzohet për vrasje me qëllim dhe për tentativë vrasjeje për 15 personat e plagosur. Ndërkohë që është identifikuar viktima

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama