Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
Klement Tinaj, kandidati shqiptar për Guvernator i Kalifornisë
  • 2018-04-09

Klement Tinaj, kandidati shqiptar për Guvernator i Kalifornisë

Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të Kalifornisë si kandidat demokrat. Ai ka luajtur në disa filma të Hollywood dhe është pronar biznesesh të vogla. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zot

No Pic available
  • 2018-03-18

Dashnori i Linda Lee

Ai la gotën e uiskit dhe vijoi të vështronte lëvizjet e vajzës që hynte e dilte në banakun e atij lokali. Kishte veshur një fustan të kuq me pika, ndërsa flokët e verdhë i shtriheshin poshtë qafë Ajo u buzëqeshte klientëve, dhe kur kaloi pranë tij nuk e hodhi vështrimin Ishte viti

No Pic available
  • 2018-03-10

SHBA, sulm në shtëpinë e të moshuarve, 4 viktima

Katër persona, përshirë edhe agresorin, mbetën të vrarë gjatë një pengmarrje në shtëpinë e të moshuarve në Kaliforni, SHBA. Raportohet se një burrë hyri në azil me armë në dorë. Një zëdhënës i policisë tha për mediat se tre gra u gjetën të pajeta brenda godinës, së bash

7 gjërat që nuk duhet ti pranoni kurrë në një marrëdhënie
  • 2018-02-22

7 gjërat që nuk duhet ti pranoni kurrë në një marrëdhënie

Ju mund të vendosni për një sërë gjërash në jetë: ku të shkoni për darkë për ditëlindjen e nënës suaj, për shembull. Ose destinacioni më pak i shtrenjtë por po aq i këndshëm për pushimet tuaja të ardhshme. Por ka një gjë që ju kurrë nuk duhet të bëni kompromis: marrëdhë

Aksident tragjik me makinë, humb jetën ish-basketbollisti i NBA
  • 2018-02-01

Aksident tragjik me makinë, humb jetën ish-basketbollisti i NBA

NBA në zi për vdekjen e parakohshme të ish-basketbollistit Rasual Butler dhe bashkëshortes së tij, këngëtares kanadeze, Leah LaBelle. Çifti humbi jetën në një aksident automobilistik në Kaliforni. Ish-lojtari i San Antonio Spurs, i tërhequr në fund të sezonit 2015-2016, sipas burimeve

Tregu i ushqimeve organike për fëmijët
  • 2018-01-22

Tregu i ushqimeve organike për fëmijët

Sipas studimeve më të fundit, industria amerikane e ushqimeve për fëmijë vlerësohet të ketë siguruar 53 miliardë dollarë në vitin 2015. Ky treg pritet të arrijë në 75 miliardë dollarë në vit deri në vitin 2050. Por ushqimi për fëmijë nuk ka ndryshuar shumë në dekadat e fundit,

No Pic available
  • 2018-01-10

Kaliforni, 15 të vdekur dhe rreth 200 të plagosur nga rrëshqitjet e tokës

Një punëtor i shpëtimit e ka përshkruar me lehtësi fëmijën që u tërhoq nga mbeturinat pas rrëshqitjeve shkatërrimtare në Kaliforni të Jugut, si një “kukull me baltë”. Berkeley Johnson tha se vajza dyvjeçare u dërgua në spital. Përpjekjet e shpëtimit janë duke u zhvil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama