Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni

Meta: total 1000 / total_found 2581 / time 0.001 / keyword[0] kaliforni / docs[0] 2581 / hits[0] 3074 /
No Pic available
  • 2018-01-09

Kaliforni, pesë të vdekur nga shirat dhe rrëshqitjet e tokës

#td_uid_1_5a55313996987 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/01/99529998_00a39be0-202d-41d8-8bb0-3fe48a4aeed3-80x60.jpg) 0 0 no-repeat;

Kaliforni, Mike Tyson bëhet prodhues i marijuanës
  • 2018-01-03

Kaliforni, Mike Tyson bëhet prodhues i marijuanës

Mike Tyson  nuk resht asnjëherë së befasuari. Ish-kampioni 51-vjeçar i botës në boks, ka vendosur të prodhojë marijuanë në Kaliforni. Nga 1 janari 2018, në Kaliforni është legalizuar shitja e marijuanës për qëllime pozitive. Ky është rezultati i referendumit mbi legalizimin e bim

Kalifornia bëhet shteti i 6 amerikan që legalizon marijuanën
  • 2018-01-02

Kalifornia bëhet shteti i 6 amerikan që legalizon marijuanën

Kalifornia nisi shitjen e marijuanës në dyqane me fillimin e vitit të ri në atë që shihet si një hap i rëndësishëm për zgjerimin e kësaj lëvizje në vend. Me qindra njerëz mbajtën radhë në dyqanet e licensuara për të shitur barin cudibërës që para se të hapeshin dyert e tyre,

Top Channel zgjedh sportistin e vitit
  • 2017-12-30

Top Channel zgjedh sportistin e vitit

Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj u zgjodh sportistja shqiptare më e mirë e vitit. Një muaj i tërë votimesh në faqen zyrtare të Top Channel dhe fluksi aspak i zakonshëm i vizitave në sondazhin tradicional të fundvitit, vlerësuan kampionen e botës më lart se të gjithë pretendent

Ronald Regan, presidenti që nuk pati turp nga dashuria
  • 2017-12-24

Ronald Regan, presidenti që nuk pati turp nga dashuria

E di se sipas traditës këtë mëngjes unë duhet të vendos kartolina të tipit Gëzuar Përvjetorin!, në tabakanë ku ndodhet mëngjesi yt. Por gjërat janë disi të ndërlikuara. Unë i zëvendësova ato me një dhuratë të cilën e dorëzova disa javë më parë. Sidoqoftë kjo mbetet dita q

Zjarri në Kaliforni, më shkatërruesi që nga viti 1932
  • 2017-12-23

Zjarri në Kaliforni, më shkatërruesi që nga viti 1932

Zjarri i Kalifornisë që ka shkatërruar më shumë se 100 mijë hektarë, konsiderohet tani më masivi që ka prekur shtetin amerikan që nga viti 1932. I ashtuquajturi Zjarri Thomas është përhapur në Kaliforninë jugore që prej 4 dhjetorit dhe ka djegur 110, 641 hektarë. Zyrtarët thonë se

No Pic available
  • 2017-12-17

Fotografitë e javës nga The Guardian: Rreth e qark botës me shkrepjet më domethënëse

The Guardian ka përzgjedhur për këtë javë fotografitë më të mira nga reporterët profesionistë që kanë mbuluar ngjarjet kryesore të ndodhur rreth e qark globit. Shërbesa ndërfetare përkujtimore për viktimat e zjarrit në kullën Grenfell në Londër, protestat në Ramallah, por edhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama