Rezultate te kerkimit per termin: +Kalifornis

Meta: total 1000 / total_found 1500 / time 0.001 / keyword[0] kalifornis / docs[0] 1500 / hits[0] 1749 /
2-vjeçari i vjedh shfaqjen babait guvernator të Kalifornisë (VIDEO)
  • 2019-01-09

2-vjeçari i vjedh shfaqjen babait guvernator të Kalifornisë (VIDEO)

Është normale që politikanët të bëjnë ndonjë fotografi me bashkëshorten dhe fëmijët e tyre, pas dhënies së fjalimeve të rëndësishme. Por ajo që i ndodhi Gavin Newsom, i cili u betua si guvernatori i 40-të i Kalifornisë së fundmi ka qenë një skenë që ka bërë të gjithë të

10 mënyra për të jetuar gjatë dhe për tu plakur mirë në 2019-ën
  • 2019-01-08

10 mënyra për të jetuar gjatë dhe për tu plakur mirë në 2019-ën

Si të rrisni shanset e jetëgjatësisë dhe jetës së mirë, me disa sekrete që do tju bëjnë të dukeni më të rinj. Nuk është kurrë vonë për t’u kthyer në rrugën e duhur: ja disa këshilla për vitin e ri bazuar në atë që thotë shkenca. Aktiviteti fizik e bën zemrën më të

No Pic available
  • 2019-01-03

SHBA, Kongresi i ri bën betimin, Pelosi merr drejtimin e Dhomës

Në SHBA, Kongresi i ri bëri betimin. Pas dy vjetësh gjatë të cilëve republikanët kontrollonin Shtëpinë e Bardhë, Senatin dhe Dhomën e Përfaqësuesve, demokratët tani kanë shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve. Ky është rezultat i zgjedhjeve të nëntorit ku demokratët siguruan fi

Përplasjet në kufi, Trump: Prindërit e fëmijëve emigrantë janë grabitës
  • 2018-11-28

Përplasjet në kufi, Trump: Prindërit e fëmijëve emigrantë janë grabitës

Tensionet janë rritur në kufirin jugperëndimor të SHBA-ve me Meksikën javët e fundit, pasi mbi 7,000 emigrantë nga Amerika Qendrore u mblodhën në kufi, në një përpjekje për të kaluar në SHBA. Të dielën, një grup prej afro 1,000 emigrantësh, u përpoqën në mënyrë dramatike të

Meksikanët kundër kalimit tranzit të emigrantëve në SHBA
  • 2018-11-19

Meksikanët kundër kalimit tranzit të emigrantëve në SHBA

Qindra banorë të Meksikës kanë dalë në rrugët e qytetit kufitar, Tijuana, duke protestuar arritjen e mijëra migrantëve që janë duke tentuar të kalojnë kufirin e Shteteve të Bashkuara. Ata u kanë bërë thirrje migrantëve që të largohen nga ky qytet, i cili ndan Meksikën me jugun e

No Pic available
  • 2018-11-17

Presidenti Trump drejt Kalifornisë pas zjarreve shkatërrimtare

Presidenti Trumps shkon sot në Kaliforni për të parë nga afër shkatërrimin e shkaktuar nga zjarret dhe për të takuar njerëz, jetët e të cilëve janë prekur nga katastrofa. Guvernatorët, ai në largim dhe guvernatori i ri në Kaliforni, Jerry Brown dhe Gavin Newsom, do të bashkohen me p

Kaliforni, mbi 600 njerëz të zhdukur nga zjarret apokaliptike
  • 2018-11-16

Kaliforni, mbi 600 njerëz të zhdukur nga zjarret apokaliptike

Numri i njerëzve të zhdukur nga zjarret në veri të Kalifornisë ka kaluar 600, thanë autoritetet lokale. Lista e personave të zhdukur u dyfishua qysh të enjten. Bëhet fjalë për 631 të zhdukur, tha sherifi Kory Honea. Zjarret – më shkatërrueset në këtë shtet – lanë së pa