Rezultate te kerkimit per termin: +Kalifornis

Meta: total 1000 / total_found 1500 / time 0.001 / keyword[0] kalifornis / docs[0] 1500 / hits[0] 1749 /
Nëna e Jobs'it nuk e di se i ka vdekur djali
  • 2011-10-18

Nëna e Jobs'it nuk e di se i ka vdekur djali

Duhet të jetë e vështirë që të gjesh ende njerëz në botë që të mos jenë venë në dijeni për vdekjen e “babait” të “iPhone” dhe “Apple”.Megjithatë, pas të gjithë fushatës që u bë si rrjedhojë e ndarjes nga jeta të një prej njerëzve që i kanë b

Produktet Apple, përse njerëzit i pëlqejnë ato?
  • 2011-10-18

Produktet Apple, përse njerëzit i pëlqejnë ato?

Nga komunikimi e deri te argëtimi, produktet Apple kanë ndryshuar thellësisht mënyrën se si njerëzit në botë marrin informacionin dhe përdorin teknologjinë. Njeriu që e drejtoi firmën Apple në evolucionin e saj ishte Steve Jobs. Por përse Apple ka qenë aq e suksesshme me produktet e s

40 vjet që kur u dërgua emaili i parë
  • 2011-10-18

40 vjet që kur u dërgua emaili i parë

Tetori i këtij viti paraqet edhe 40 vjetorin që kur u dërgua letra e parë elektronike, e njohur ndryshe si email (ang. electronic mail). Ngjashëm sikur nismat e shumta teknologjike, emaili i ka rrënjët në teknologjinë ushtarake.Në fund të viteve 1960-ta, i diplomuari në MIT, Ray Tomlinso

Mamatë që ushqejnë foshnjat me qumësht janë më agresive
  • 2011-10-17

Mamatë që ushqejnë foshnjat me qumësht janë më agresive

Kaliforni, 17 tetor NOA - Instinkti për të mbrojtur foshnjat e tyre i bën mamatë shumë më agresive gjatë momentit që ata ushqejnë fëmijën e tyre me qumësht gjiri. Ato bëhen gjithashtu dhe më kurajoze në rast se perceptojn&eu

SHBA, përleshje me armë, 8 të vdekur
  • 2011-10-13

SHBA, përleshje me armë, 8 të vdekur

Tetë të vdekur dhe një i plagosur është bilanci i një shkëmbimi zjarri në lagjet e Kalifornisë në Shtetet e Bashkuara. Ngjarja ka ndodhur në një sallon bukurie. Autoritetet thonë se ka patur shkëmbim zjarri mes dy grupeve të

SHBA 8 te vrare ne nje sallon bukurie
  • 2011-10-13

SHBA 8 te vrare ne nje sallon bukurie

Tetë persona janë qëlluar për vdekje në një sallon bukurie në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara. Shkëmbimi i zjarrit ndodhi në qytezën Sill Bic të Kalif