Rezultate te kerkimit per termin: +Kalifornis

Meta: total 1000 / total_found 1500 / time 0.018 / keyword[0] kalifornis / docs[0] 1500 / hits[0] 1749 /
No Pic available
  • 2017-09-22

Bllokohet kufiri më i madh në botë

Zyrtarët e Kalifornisë kanë paralajmëruar për rrëmujë në lëvizje gjatë fundjavës pasi një nga vendkalimet më të mëdha kufitare do mbyllet për ndërtim. Hyrja e Porto San Ysidro, në mes të San Diego në Kaliforni dhe Tijuana në Meksikë do mbyllët për udhëtarët në jug për 57

Një femër duhet ta takojë patjetër Izadora Uing-un
  • 2017-09-20

Një femër duhet ta takojë patjetër Izadora Uing-un

Alda Bardhyli Romani i Erika Jongut, Frika e fluturimit, ndihet si fitues. Ai ka klas dhe pafytyrësi, shkëlqim dhe thumbim. Duke thyer të gjitha vezët e plasura të predikimeve të mërzitshme feministe, ngjizja e tij vjen me një frymëzim poeti. Autorja përdor fjalë katërshkronjëshe, që d

Nicole Kidman fiton Emmy për filmin Big Little Lies
  • 2017-09-18

Nicole Kidman fiton Emmy për filmin Big Little Lies

Ylli i Hollywood Nicole Kidman u ngjit në skenë e Emmy për të pranuar çmimin si aktorja më e mirë për rolin e saj si një grua e abuzuar në Big Little Lies. Big Little Lies, bazuar në romanin e autorit australian Liane Moriarty, ka qenë fitues i madh i disa çmimeve si marrja e trofeut p

No Pic available
  • 2017-09-13

Spektakël rrufesh në qiellin e Kalifornisë

Zyrtarët e Forcave Patrol të Kalifornisë kanë filmuar një spektakël të vërtetë më rrufe në qiellin e Kalifornisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky spektakël, duke ndriçuar qiellin ka ndodhur mbrëmjen e 11 shtatorit. Shërbimi Kombëtar i Motit raportoi mbi 6,700 sulme rrufe n

Uraganë, lëkundje, ISIS, Kim Jong-un: Kjo është epoka e ankthit
  • 2017-09-12

Uraganë, lëkundje, ISIS, Kim Jong-un: Kjo është epoka e ankthit

Ka ende nga ata që mendojnë se Irma Mizore, uragani ic ili në këto orë po bën kërdinë në Florida, është në fakt shumë e ëmbël. Fanatikët e Shtetit Islamik. Në Twitter, shkruajnë se Irma është ushtari më i fundit i Zotit. A mund të ketë një çiftëzim më të frikshëm? Uraga

Virusi Zika, nga makth në një armë anti-kancer
  • 2017-09-07

Virusi Zika, nga makth në një armë anti-kancer

Universiteti i Kalifornisë dhe i Uashingtonit kanë zbuluar se si virusi Zika ka aftësi për të vrarë qelizat progenitore të neuroneve dhe mund të përdoret edhe kundër kancerit Fillon një jetë e re për virusin Zika, i cili nga kërcënim alarmues për shëndetin, bëhet një armë e munds

Kur Mbreti Shqiptar i dhuroi një elefant Presidentit Amerikan
  • 2017-09-05

Kur Mbreti Shqiptar i dhuroi një elefant Presidentit Amerikan

Në nëntor të vitit 1967, Mbreti i Shqiptarëve, Lartmadhëria e Tij, Leka Zogu derisa jetonte në Spanjë i dhuroi një elefant Guvernatorit të Kalifornisë dhe presidentit të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ronald Regan. Ky i fundit, përmes një letre më 27 nëntor të k