Rezultate te kerkimit per termin: +Kaligula

Total: 46
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.160Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:44.018Z

Socialistë, nuk mjafton humori për të ndryshuar Kushtetutën- Mustafa Nano: Pas heqjes së kompetencave të Presidentit, Rama të bëjë si Kaligula që bëri kalin senator

Për gazetarin Mustafa Nano, kryeministri Edi Rama e ka bezdi Kushtetutën dhe atë e sheh si një opsion, problem ose zgjidhje që mund ta ndryshojë sa herë ti jepet në kokë. Duke komentuar debatet e fundit politike, Nano thotë se Rama tentoi ta heqë Presidentin Meta por nuk mundi, ndërsa t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.416Z

Çfarë ka ndodhur më 31 gusht?

12 Lind Kaligula, perandor romak. Kaligula sundoi në vitet 37-41. Ai është i njohur për një sërë veprimesh të çuditshme, si shpallja e luftës në det dhe shpallja e vetes Zot. Mbretërimi i tij ishte premtues në fillimet e veta, por pas një periudhe të vështirë që kaloi për shkak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.949Z

Çfarë ka ndodhur më 24 janar?

41 – Perandori romak Caligula, i njohur për sjellje tekanjoze dhe despotizëm mizor, vritet nga Garda e tij Pretoriane, e cila shpalli xhaxhain e tij, Claudius, si Perandor. Kaligula ishte i treti perandor i Romës, dhe i pari i vrarë nga vetë romakët. Për mizori ai ia kalon edhe nipit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.910Z

Festivali për regjizorët e teatrit, Loriz Terezi fiton çmimin e parë

Lorin Terezi fiton çmimin e parë në festivalin për regjizorët e teatrit për të rinjtë, me shfaqen "koleksioni i qelqtë". Kjo pjesë rrëfehet nga Tom Ëingfilld i cili është personazhi kryesor i pjesës. Ngjarjet zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

Jeta pa frena e Adrianos, mes orgjive e trafikantëve

BRAZIL- Ajo e Adrianos duket një histori që nuk ka kurrë fund. Pas alkoolit në kohën që luante tek Interi, depresionit, arratisjes në Brazil, festave në Favela, rikthimit në Itali dhe vajtjes sërish në Brazil, futbollisti është thuajse çdo ditë në faqet e para të shtypit brazilian.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.259Z

Durrës, teatri pesë premiera në sezonin e ri artistik

DURRËS- Pesë shfaqje të reja do të jenë pjesë e kalendarit artistik 2011-2012 në teatrin “Aleksandër Moisiu” të Durrësit. Sezoni ri do të nisë pak ditë më pas me premierën "Suita në hotel Piaca", vë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama