Rezultate te kerkimit per termin: +Kaligula

Total: 46
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.949Z

Çfarë ka ndodhur më 24 janar?

41 – Perandori romak Caligula, i njohur për sjellje tekanjoze dhe despotizëm mizor, vritet nga Garda e tij Pretoriane, e cila shpalli xhaxhain e tij, Claudius, si Perandor. Kaligula ishte i treti perandor i Romës, dhe i pari i vrarë nga vetë romakët. Për mizori ai ia kalon edhe nipit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.910Z

Festivali për regjizorët e teatrit, Loriz Terezi fiton çmimin e parë

Lorin Terezi fiton çmimin e parë në festivalin për regjizorët e teatrit për të rinjtë, me shfaqen "koleksioni i qelqtë". Kjo pjesë rrëfehet nga Tom Ëingfilld i cili është personazhi kryesor i pjesës. Ngjarjet zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

Jeta pa frena e Adrianos, mes orgjive e trafikantëve

BRAZIL- Ajo e Adrianos duket një histori që nuk ka kurrë fund. Pas alkoolit në kohën që luante tek Interi, depresionit, arratisjes në Brazil, festave në Favela, rikthimit në Itali dhe vajtjes sërish në Brazil, futbollisti është thuajse çdo ditë në faqet e para të shtypit brazilian.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.259Z

Durrës, teatri pesë premiera në sezonin e ri artistik

DURRËS- Pesë shfaqje të reja do të jenë pjesë e kalendarit artistik 2011-2012 në teatrin “Aleksandër Moisiu” të Durrësit. Sezoni ri do të nisë pak ditë më pas me premierën "Suita në hotel Piaca", vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.764Z

Festivali i te Rinjve ne edicionin e 7-te te tij

“Festivali Teatror i të Rinjve 2011” në edicionin e tij i 7-të do të çelet zyrtarisht mbrëmjen e së ejntes me shfaqjen “Kaligula” të regjisores Esmeralda Stafa, e cila ndryshe nga gjashtë artistët e tjerë të cil&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.767Z

Fillon festivali i teatrove për të rinjtë

Pas shfaqes së premierave, të shtatë regjizorët e rinj të festivalit të teatrove për të rinjtë do të përballen me gjykimin e jurisë, në rivënie e pjesëve teatrore në skenë, nga data 22 deri në 28. Pjesët t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.398Z

Reshat Arbana, Roza Anagnosti, Altin Basha triumfojnë në Festivalin e Teatrit

Vdekja e Dantonit, vepra e Teatrit Shqiptar të Shkupit, mbylli siparin e Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit. Pas përfundimit të shfaqjes juria e përbërë nga Qëndrim Rijani, Luli Bitri, Josif Papagjoni, Shkunbin Istrefi dhe kryesuar nga Ndriçim Xhepa shpalli fituesit e cmimeve. Aktori i r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama