Rezultate te kerkimit per termin: +Kalivaci

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.506Z

Trafiku i droges, kerkohen 27 vjet burg

Tirane- Prokuroria e Krimeve te Renda kerkoi dje shpalljen fajtor dhe denimin me 27 vjet burgim, per dy te akuzuarit per trafik te lendeve narkotike. Akuza i kerkoi Gjykates se Shkalles se Pare per Krime te Renda, shpalljen fajtor dhe denimin me 16 vjet heqje lirie per te pandehurin Arenc Kalivaci,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.238Z

Mbollen hashash ne Greqi, denohen me 26 vjet

TIRANE - Gjykata e Krimeve te Renda ka denuar dje me 26 vjet burg, dy te pandehur te akuzuar per "trafik te lendeve narkotike".Togat e zeza shpallen fajtor dje, Arenc Kalivacin duke e denuar me 15 vjet burg, ndersa per te akuzuarin tjeter Roland Kakuli, gjykata dha denimin me 11 vjet burg. Hetimet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.879Z

Kalivaci punimet jashte afateve

Agjencia Kombëtare e Burimeve Natyrore ka hartuar një raport mbi ecurinë e punimeve për ndërtimin e hidrocentralit të parë me konçension në vend, atë të Kalivaçit. Në shkresën zyrtare të datës 12 qershor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.155Z

Apeli, rikthen per rigjykim dy te akuzuarit per trafik droge

Gjykata e Apelit per Krime te Renda ka rikthyer dje per rigjykim, dosjen penale ne ngarkim te dy te pandehurve te akuzuar per "trafik te lendeve narkotike". Togat e zeza kane argumentuar se jane gjetur shkelje procedurale nga Gjykata e Shkalles se Pare per Krime te Renda, per dy te pandehurit Arenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.549Z

Kalivaçi, shpallet fituesi i HEC-it që zvarritej prej 20 vitesh

Pas 20 vitesh zvarritjeje, hidrocentali i Kalivaçit duket se po shkon më në fund drejt realizimit. Ministria e Energjisë njoftoi se ka shpallur fituesin e tenderit për dhënien me koncesion të hidrocentralit që kushton 125 milionë euro. Në tenderin ndërkombëtar u paraqitën ofertues. Ato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.958Z

Berat, arrestohet një person i shumëkërkuar nga policia

Policia e Beratit ka bërë të mundur arrestimin e të shumëkërkuarit Arenc Kalivaçi, i dënuar me 15 vjet burg. Sipas policisë Kalivaci ishte i dënuar për tentativë vrasje dhe kultivim bimësh narkotike, dënim ky i dhënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.454Z

Aksident ne aksin Fier-Berat, vdes shoferi

Nje aksident me pasoje vdekjen e nje personi eshte regjistruar mbremjen e sotme ne aksin rrugor Fier-Berat. Burime prane policise rrugore bejne te ditur se si pasoje e perplasjes se dy automjeteve ka humbur jeten shtetasi Altin Kalivaci. Sipas burimeve, nga impakti i forte i dy makinave,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama