Rezultate te kerkimit per termin: +Kalkuta

Total: 324
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.921Z

Kalkuta, rikthim në epokën e librit

Mënyra më e këndshme për të shkuar në rrugën "Kolegji" është përmes tramvajit antik që nga lagjet e pasura në jug të qytetit përshkon sheshin "Lenin" dhe i bie mes përmes pazarit "Bou". Në çdo stacion ndryshon edhe panorama: rruga me tezga plot fruta e perime, e më pas rruga e arti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.480Z

Në Kalkuta nisin përgatitjet për ditëlindjen e Nënë Terezës

Në shtëpinë e Nënë Terezës në Kalkuta të Indisë, kanë nisur përgatitjet për festimin e ditëlindjes së saj. Mëngjesin e kësaj të enjte (25 gusht), vizitorët kanë zhvilluar lutje në mëngjes në kuadër të 106 vjetorit të lindjes së Gonxhe Bojaxhiut, e cila erdhi në jetë më 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.453Z

India refuzon për Nënë Terezën

Kërkesa e Shqipërisë për eshtrat e Nënë Terezës po shkakton reagime në Indi. Institucionet katolike kërkojnë që qeveria indiane të konsultohet me misionarët e bamirësisë, urdhri i themeluar nga Nënë Tereza në Indi. Në oborrin e selisë qendrore të misionit në Kalkuta ndodhet e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.292Z

India: Nuk e kthejme Nene Terezen

Kerkesa e Shqiperise per eshtrat e Nene Terezes po shkakton reagime ne Indi. Institucionet katolike kerkojne qe qeveria indiane te konsultohet me Misionaret e Bamiresise, urdhri i themeluar nga Nene Tereza ne Indi.  Ne oborrin e selise qendrore te misionit ne Kalkuta ndodhet e varro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.768Z

Messi tek varri i Nënë Terezës?

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi ka shprehur dëshirën që te vizitojë varrin e Nënës Terezës, i cili ndodhet në Kalkuta. Kombëtarja e Argjentinës ka zhvilluar ndeshjen miqësore me Venezuelën në Kalkuta të Indisë dhe skua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.528Z

Sot 13 vjet nga ndarja me ldquoNene Terezenrdquo

TIRANE-Ceremoni lutjesh te vecanta dhe buqeta me lule u ofruan sot perpara varrit te bamireses se madhe shqiptare Nene Tereza ne Kalkuta te Indise ne 13 vjetorine e vdekjes se saj. Duke kujtuar murgeshen e njohur ne mbare boten per misionin e saj te vecante besimtaret dhe adhuruesit e saj zhvilluan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.520Z

Sot 13 vjet nga ndarja me ldquoNene Terezenrdquo

TIRANE-Ceremoni lutjesh te vecanta dhe buqeta me lule u ofruan sot perpara varrit te bamireses se madhe shqiptare Nene Tereza ne Kalkuta te Indise ne 13 vjetorine e vdekjes se saj. Duke kujtuar murgeshen e njohur ne mbare boten per misionin e saj te vecante besimtaret dhe adhuruesit e saj zhvilluan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama