Rezultate te kerkimit per termin: +Kalkuta

Total: 324
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.453Z

India refuzon për Nënë Terezën

Kërkesa e Shqipërisë për eshtrat e Nënë Terezës po shkakton reagime në Indi. Institucionet katolike kërkojnë që qeveria indiane të konsultohet me misionarët e bamirësisë, urdhri i themeluar nga Nënë Tereza në Indi. Në oborrin e selisë qendrore të misionit në Kalkuta ndodhet e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.292Z

India: Nuk e kthejme Nene Terezen

Kerkesa e Shqiperise per eshtrat e Nene Terezes po shkakton reagime ne Indi. Institucionet katolike kerkojne qe qeveria indiane te konsultohet me Misionaret e Bamiresise, urdhri i themeluar nga Nene Tereza ne Indi.  Ne oborrin e selise qendrore te misionit ne Kalkuta ndodhet e varro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.768Z

Messi tek varri i Nënë Terezës?

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi ka shprehur dëshirën që te vizitojë varrin e Nënës Terezës, i cili ndodhet në Kalkuta. Kombëtarja e Argjentinës ka zhvilluar ndeshjen miqësore me Venezuelën në Kalkuta të Indisë dhe skua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.528Z

Sot 13 vjet nga ndarja me ldquoNene Terezenrdquo

TIRANE-Ceremoni lutjesh te vecanta dhe buqeta me lule u ofruan sot perpara varrit te bamireses se madhe shqiptare Nene Tereza ne Kalkuta te Indise ne 13 vjetorine e vdekjes se saj. Duke kujtuar murgeshen e njohur ne mbare boten per misionin e saj te vecante besimtaret dhe adhuruesit e saj zhvilluan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.520Z

Sot 13 vjet nga ndarja me ldquoNene Terezenrdquo

TIRANE-Ceremoni lutjesh te vecanta dhe buqeta me lule u ofruan sot perpara varrit te bamireses se madhe shqiptare Nene Tereza ne Kalkuta te Indise ne 13 vjetorine e vdekjes se saj. Duke kujtuar murgeshen e njohur ne mbare boten per misionin e saj te vecante besimtaret dhe adhuruesit e saj zhvilluan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.740Z

Sot 13 vjet nga ndarja me Nene Terezen

TIRANE-Ceremoni lutjesh te vecanta dhe buqeta me lule u ofruan sot perpara varrit te bamireses se madhe shqiptare Nene Tereza ne Kalkuta te Indise ne 13 vjetorine e vdekjes se saj. Duke kujtuar murgeshen e njohur ne mbare boten per misionin e saj te vecante besimtaret dhe adhuruesit e saj zhvilluan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.290Z

Indi, debate për kthimin e eshtrave të Nënë Terezës

Në Indi, vendi ku jetoi, punoi dhe vdiq Nënë Tereza, kanë nisur debatet pas deklaratës së kryeministrit Berisha për kthimin në Shqipëri të eshtrave të nobelistes shqiptare. Gazeta indiane "Express India' shkruan se qeveria e Indisë ka deklaruar se duhet të ketë konsultime me qendr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama