Rezultate te kerkimit per termin: +Kalkuta

Total: 324
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.768Z

Messi tek varri i Nënë Terezës?

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi ka shprehur dëshirën që te vizitojë varrin e Nënës Terezës, i cili ndodhet në Kalkuta. Kombëtarja e Argjentinës ka zhvilluar ndeshjen miqësore me Venezuelën në Kalkuta të Indisë dhe skua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.528Z

Sot 13 vjet nga ndarja me ldquoNene Terezenrdquo

TIRANE-Ceremoni lutjesh te vecanta dhe buqeta me lule u ofruan sot perpara varrit te bamireses se madhe shqiptare Nene Tereza ne Kalkuta te Indise ne 13 vjetorine e vdekjes se saj. Duke kujtuar murgeshen e njohur ne mbare boten per misionin e saj te vecante besimtaret dhe adhuruesit e saj zhvilluan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.520Z

Sot 13 vjet nga ndarja me ldquoNene Terezenrdquo

TIRANE-Ceremoni lutjesh te vecanta dhe buqeta me lule u ofruan sot perpara varrit te bamireses se madhe shqiptare Nene Tereza ne Kalkuta te Indise ne 13 vjetorine e vdekjes se saj. Duke kujtuar murgeshen e njohur ne mbare boten per misionin e saj te vecante besimtaret dhe adhuruesit e saj zhvilluan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.740Z

Sot 13 vjet nga ndarja me Nene Terezen

TIRANE-Ceremoni lutjesh te vecanta dhe buqeta me lule u ofruan sot perpara varrit te bamireses se madhe shqiptare Nene Tereza ne Kalkuta te Indise ne 13 vjetorine e vdekjes se saj. Duke kujtuar murgeshen e njohur ne mbare boten per misionin e saj te vecante besimtaret dhe adhuruesit e saj zhvilluan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.290Z

Indi, debate për kthimin e eshtrave të Nënë Terezës

Në Indi, vendi ku jetoi, punoi dhe vdiq Nënë Tereza, kanë nisur debatet pas deklaratës së kryeministrit Berisha për kthimin në Shqipëri të eshtrave të nobelistes shqiptare. Gazeta indiane "Express India' shkruan se qeveria e Indisë ka deklaruar se duhet të ketë konsultime me qendr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.396Z

Sot përkujtohet 100 vjetori i lindjes së Nënë Terezës

Humanistja e madhe lindi 100 vjet më parë në një lagje shqiptare të Shkupit. Pjesën më të madhe të jetës së saj, Gonxhe Bojaxhiu, emri i saj i vërtetë, e kaloi në Kalkuta të Indisë, ku zhvilloi edhe misionin humanitar deri sa ndërroi jetë më 5 shtator 1997. Për nder të 100 vjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.468Z

Indi, zjarri në spital vret 94 pacientë

Punëtorët e shpëtimit duke nxjerrë trupat Rreth 94 persona kanë mbetur të vdekur, kur një spital në Kalkuta të Indisë u përfshi nga flakët në mëngjesin e së premtes. Shumica e viktimave ishin pacientë që e kishin të pamundur të lëviznin. Flakët nisën në katin përdhes të spit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama