Rezultate te kerkimit per termin: +Kalkuta

Total: 324
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.044Z

Kalkuta, përkujtohet lideri shpirtëror i Indisë

Mahatma Gandi, simboli i qëndresës paqësore, është kujtuar në 64-vjetorin e vdekjes në një mënyrë krejt të veçantë. Mbrojtësi i guximshëm i politikës paqësore dhe lider i padiskutueshëm i Indisë së re është kujtuar në Kalkuta nga rreth 500 fëmijë të veshur si ai. 500 Gandi-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.780Z

Messi në Kalkuta pritet si “hero”

Është lojtari më i mirë në botë. Me lojën e tij magjike po trondit botën e futbollit. Është skuadra e Barcelonës që e bëri të famshëm. Por talenti i tij shkon përtej kufijve. Kritikohet për paraqitjet jo aq të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.586Z

India kërkesë Papa Françeskut: Nënë Tereza të shpallet shenjtore, në Kalkuta

Konferenca episkopale indane i ka kërkuar zyrtarisht Papa Françeskut të zhvillojë ceremoninë e shenjtërimit të Nënë Terezës në Kalkuta. Peshkopët indianë e popullsia katolike e këtij vendi dëshirojnë që Papa Françesku të celebrojë personalisht Meshën e Shënjtërimit të Nën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.539Z

India kërkon që Nënë Tereza të shpallet shenjtore në Kalkuta

Konferenca episkopale indane i ka këkuar zyrtarisht Papa Françeskut të zhvillojë ceremoninë e shënjtërimit të Nënë Terezës në Kalkuta. Peshkopët indianë e popullsia katolike e këtij vendi dëshirojnë që Papa Françesku të celebrojë personalisht Meshën e Shënjtërimit të Nënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.921Z

Kalkuta, rikthim në epokën e librit

Mënyra më e këndshme për të shkuar në rrugën "Kolegji" është përmes tramvajit antik që nga lagjet e pasura në jug të qytetit përshkon sheshin "Lenin" dhe i bie mes përmes pazarit "Bou". Në çdo stacion ndryshon edhe panorama: rruga me tezga plot fruta e perime, e më pas rruga e arti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.480Z

Në Kalkuta nisin përgatitjet për ditëlindjen e Nënë Terezës

Në shtëpinë e Nënë Terezës në Kalkuta të Indisë, kanë nisur përgatitjet për festimin e ditëlindjes së saj. Mëngjesin e kësaj të enjte (25 gusht), vizitorët kanë zhvilluar lutje në mëngjes në kuadër të 106 vjetorit të lindjes së Gonxhe Bojaxhiut, e cila erdhi në jetë më 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.453Z

India refuzon për Nënë Terezën

Kërkesa e Shqipërisë për eshtrat e Nënë Terezës po shkakton reagime në Indi. Institucionet katolike kërkojnë që qeveria indiane të konsultohet me misionarët e bamirësisë, urdhri i themeluar nga Nënë Tereza në Indi. Në oborrin e selisë qendrore të misionit në Kalkuta ndodhet e v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama