Rezultate te kerkimit per termin: +Kaluam

Total: 1904
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.485Z

Bode: E kaluam provën e krizës

Mungesa e të ardhurave në buxhet nga taksat do të zëvendësohet përmes privatizimeve. Qeveria qetëson opinionin publik përmes ministrit të Financave, i cili garanton një situatë të qëndrueshme ekonomike, falë rezervave të krijuara nga privatizimet e ARMO-s, OSSH-së dhe AMC-së. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.731Z

"Kaluam krizën, presim rigjallërim në 2010"

Taksat e ulëta, reformat rregullatore dhe qëndrueshmëria financiare, ishin faktorët që ndikuan në frenimin e valës goditëse të krizës. Megjithatë, edhe pse pranë qeverisë, ekspertë të fushave të ndryshme të ekonomisë nuk e fshehin faktin se rritja ekonomike nuk do të jetë 6 për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.838Z

Topi: Raportet me PD? Kaluam sezon ngricash

Presidenti i Republikës, Bamir Topi flet për raportet e tij me Partinë Demokratike, bojkotin e opozitës, zgjedhjet e përgjithshme të 28 qershorit, si dhe çështjen "Mediu" TIRANË - Edhe pse thekson se dita e zgjedhjeve të 28 qershorit duhet të kujtohet si një dite mjaft e qetë, Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.726Z

Sejdiu: Ne dy vjet kaluam shume sfida

Presidenti i Kosoves, Fatmir Sejdiu deklaron se vendi i tij ne dy vjet te funksionimit ka bere maksimumin e vet. Ne nje interviste per BBC-se, kreu kosovar deklaron se jane kapercyer shume sfida dhe Kosova ka realizuar optimumin e projekteve qe ka pasur, qe te deshmoje vetveten si nje ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.575Z

“BE konfirmoi se kaluam testin e zgjedhjeve”

 Qeveria përshëndeti dje qëndrimin e BE lidhur me zgjedhjet e 28 qershorit. Zëdhënësja e qeverisë, Majlinda Bregu tha në një konferencë për shtyp se deklaratat e Ministrit të Jashtëm të Suedisë, Karl Bild dhe Komisionerit Oli Rehn, tregojnë se vendi ynë kaloi testin për zhvill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.032Z

Kaluam proven. Nuk ka shtim te azilkerkuesve

 Shqipëria kalon provën e zjarrit për liberalizimin e vizave. Raporti paraprak i Komisionit Europian i cili do të dal në muajin qershor për heqjen e vizave, specifikon se numri i azilkërkuesve nga Shqipëria nuk ka ndryshuar në krahasim me muajin dhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.296Z

Topalli ne Zvicer Nuk kaluam ne recesion

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli  ka marrë pjesë në Asamblenë e 125-të  Parlamentare  të IPU-së, ne Bern të Zvicrës. Asambleja kishte në fokus të takimit, krizën ekonomike globale dhe zgjedhjet për të. 

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama