Rezultate te kerkimit per termin: +Kamberaj

Meta: total 223 / total_found 223 / time 0.000 / keyword[0] kamberaj / docs[0] 223 / hits[0] 337 /
No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-07-10

Shqiptari i thyen 5 dhëmbë turistes në mes të sheshit plot njerëz

Ajo kishte shkuar për një kafe në një lokal në Caorle të Itali, por iu afrua një i huaj, i cili pasi dështoi në propozimin e tij, i ka dhënë një grusht në fytyrë, duke i shkaktuar thyerjen e 5 dhëmbëve. Sulmuesi është një 35 vjeçar me origjinë shqiptare, i identifikuar si K.Kamb

No Pic available
  • 2017-06-09

Fijet e biznesit në politikë: Kush janë parellinjtë e PD-së e PS-së këtë fushatë

Biznesi dhe politika nuk janë kundërthënëse ndaj njëra-tjetrës dhe madje futja e biznesmenëve në sallën e Kuvendit është shndërruar tashmë një praktikë pragamatiste e partive shqiptare në dekadat e fundit. Kështu po ndodh dhe këtë fushatë, ku sëmundja e PS-së së Ramës, për t

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2017-05-30

Vlorë, sekuestrohen parcela toke me vlerë 2 milionë euro

Gjykata e Vlorës urdhëron sekuestron dy parcelave tokë me sipërfaqe totale 52.000 m2 në zonën e Zvërnecit të cilat kapin vlerën e mbi 2 milionë eurove. Kjo sipërfaqe toke dyshohet se është përfituar në bazë të dokumentacionit të falsifikuar. Dosje u falsifikuan – Bëhet fjal

Vlorë, sekuestrohen 52 mijë m2 tokë me vlerë 2 mln euro
  • 2017-05-30

Vlorë, sekuestrohen 52 mijë m2 tokë me vlerë 2 mln euro

Prokuroria e Vlorës Me kërkesë të Prokurorisë së Vlorës, gjykata ka vendosur nën sekuestro dy parcela tokë me sipërfaqe totale 52.000 m2 në zonën e Zvërnecit, të dyshuara se janë përfituar në bazë të dokumentacionit të fallsifikuar. DOSJA Prokuroria e Vlorës ka nisur kryesisht h

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B