Rezultate te kerkimit per termin: +Kampusi

Meta: total 323 / total_found 323 / time 0.000 / keyword[0] kampusi / docs[0] 323 / hits[0] 471 /
Masakra në Florida, vrasësi u përjashtua pas grindjes me ish-të dashurën
  • 2018-02-15

Masakra në Florida, vrasësi u përjashtua pas grindjes me ish-të dashurën

Autori i masakrës në Florida, ku vra me armë zjarri 17 persona, ishte përjashtua nga autoritetet shkollore pas një grindjeje me ish-të dashurën e tij dhe ndoshta për këtë shkak, është kthyer me një pushkë dhe ka hapur zjarr, duke ekzekutuar dhe plagosur me dhjetëra të pafajshëm. Med

No Pic available
  • 2017-08-13

Ekstremi i djathtë tregon forcën në SHBA. Përplasje e dhunshme për simbolet e Luftës Civile

Në Shtetet e Bashkuara, FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë dhe Zyra e Prokurorit kanë hapur një hetim për të drejtat civile lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë një proteste kundër një demonstrate të nacionalistëve të bardhë në Sharlot

Kaliforni, evakuohet kampusi për një pako të dyshimtë
  • 2017-07-13

Kaliforni, evakuohet kampusi për një pako të dyshimtë

Dhjetëra studentë të Ucla-s, Universiteti i Kalifornisë në Los Anxheles, janë evakuuar për shkak të një alarmi për bombë. Ajo që ka shkaktuar alarmin, ka qenë një pako e dyshimtë e gjetur në një qendër kërkimi shkencor të kampusit në Westwood. Studentët e pranishëm, janë kës

No Pic available
  • 2017-05-03

Dy të vdekur nga sulmi me armë në kampusin universitar

Dy persona kanë mbetur të vdekur nga sulmi me armë pasditen e sotme në një kampus universitar në Dallas në SHBA. Sipas mediave amerikane, autori i dyshuar qëlloi për vdekje një person ende të paidentifikuar dhe më pas vrau edhe veten. Policia thotë se kemi të bëjmë me vrasje dhe vet

Tirana nuk do të ketë më trafik (kështu shpresohet): Ja si do të zgjidhet problemi
  • 2017-02-01

Tirana nuk do të ketë më trafik (kështu shpresohet): Ja si do të zgjidhet problemi

Projekti prej 1 miliardë euro që do të zbatohet gjatë tre viteve të ardhshme, duke transformuar plotësisht infrastrukturës rrugore, arsimore dhe shëndetësore në vend, do të zgjidhë përfundimisht edhe problemin e trafikut të rënduar të Tiranës. Në kuadër të kësaj pakete finan

Zbuloni se si do të jetë Tirana 2020
  • 2017-01-27

Zbuloni se si do të jetë Tirana 2020

Kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj vendosën sot pllakën e parë inaguruese në Sheshin Skëndërbej. Pas përfundimit të të gjithë punimeve nëntokësore, kaneleve kullues dhe kanalizimeve, puna për sheshin qëndror të kryeqytetit është duke u futur në fazën e saj përfundimta

No Pic available
  • 2016-12-17

Shpërthen autobusi me ushtarë në Turqi, 13 të vrarë 48 plagosen

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në qytetin e Kajserit në Turqinë qendore pranë një autobusi duke shkaktuar viktima dhe të plagosur. Autobusi po transportonte ushtarë që sapo kishin lënë turnin dhe ndodhej pranë një kampusi universitar në kohën e shpërthimit që është shkaktua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama