Rezultate te kerkimit per termin: +Kampusi

Meta: total 323 / total_found 323 / time 0.000 / keyword[0] kampusi / docs[0] 323 / hits[0] 471 /
Kabul/ Sulmohet kampusi i Universitetit Amerikan, 13 viktima
  • 2016-08-25

Kabul/ Sulmohet kampusi i Universitetit Amerikan, 13 viktima

Kabul - 13 persona, ndër ta 7 studentë u vranë pas një sulmi nga persona të armatosur në Universitetin Amerikan në kryeqytetin e Afganistanit, tha një zëdhënës i Shefit të Policisë për "CNN". Dy sulmuesit u qëlluan për vdekje nga forcat e sigurisë rreth 10 orë pas nisjes së sulmi

No Pic available
  • 2016-08-03

FOTOT/ Mahnitëse! Këto janë 21 ndërtesat më të bukura të shekullit

Website Gear Petrol ka publikuar një listë me ndërtesat më të bukura të shekullit 21. Bëhet fjalë për qiell gërvishtëse dhe struktura të tjera si galeri arti, zyra, stadiume etj, të cilat jo vetëm kërkojnë shuma marramendëse për tu ndërtuar, por kanë edhe një dizajn unik.

Këto janë 20 ndërtesat më të bukura të shekullit 21 (FOTO)
  • 2016-06-25

Këto janë 20 ndërtesat më të bukura të shekullit 21 (FOTO)

Website Gear Petrol ka publikuar një listë me ndërtesat më të bukura të shekullit 21. Bëhet fjalë për qiell gërvishtëse dhe struktura të tjera si galeri arti, zyra, stadiume etj, të cilat jo vetëm kërkojnë shuma marramendëse për tu ndërtuar, por kanë edhe një dizajn unik. 1. Dy

No Pic available
  • 2016-06-21

Malajzia shpreh interes për ndërtimin e një Kampusi arsimor në Kamëz

Kamza po projekton ndërtimin e Kampusit Universitar që do të zgjidhet çëshjen e mbipopullimit të auditorëve në Universitet. Kryetari i Bashkisë, Xhelal Mziu, tha se ka hapësira për ndërtimin e këtij objekti, por më parë duhet bërë studimi i fizibilitetit. Për të sjellë modele të

Rrjeti i kolegjeve Cempaka: Interes për ndërtimin e një kampusi arsimor në Kamzë
  • 2016-06-21

Rrjeti i kolegjeve Cempaka: Interes për ndërtimin e një kampusi arsimor në Kamzë

Kryetari i Bashkisë Kamzë, Xhelal Mziu, priti sot në një takim në zyrën e tij themeluesen dhe drejtoren e rrjetit të kolegjeve Cempaka në Malajzi, znj. Dato Freida Pilus. Në qendër të kësaj vizite ishte vijimi i bashkëpunimit në fushën e arsimit ndërmjet dy institucioneve, më k

Mziu pret themeluesen e kolegjeve Cempaka në Malajzi: Interes për ndërtimin e një kampusi arsimor në Kamëz
  • 2016-06-21

Mziu pret themeluesen e kolegjeve Cempaka në Malajzi: Interes për ndërtimin e një kampusi arsimor në Kamëz

Kryebashkiaku i Kamëz i dha znj.Dato Freida Pilus certifikatën "Mirënjohja e Qytetit". Ja fushat e bashkëpunimit dypalësh për të cila u diskutua në takim Kryetari i Bashkisë Kamëz, z. Xhelal Mziu, priti sot në një takim në zyrën e tij themeluesen dhe drejtoren e rrjetit të kolegje

No Pic available
  • 2016-06-13

Tragjeditë nga sulmet me armë që kanë shoqëruar SHBA-të nga viti 1999

Tragjedia e Orlandos është me rënda, por jo e vetmja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ja vrasjet masive nga 1999 dhe deri sot. Tragjedia në lokalin e homoseksulaëve në Orlando  të Floridas është më e rënda sa i përket numrit të viktimave në historinë e Shteteve të Bashkuara t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama