Rezultate te kerkimit per termin: +Kampusi

Meta: total 323 / total_found 323 / time 0.000 / keyword[0] kampusi / docs[0] 323 / hits[0] 471 /
No Pic available
  • 2016-06-10

Tirana Fan Zone në sheshin Nënë Tereza, 24 orë për 30 mijë sportdashës

Kryeqyteti ka gati zonën që i dedikohet tifozëve të Euro 2016. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ftoi qytetarët të bëhen pjesë e “Tirana Fan Zone”, që është gati të presë 30 mijë tifozë. Përveç fushës së Kryeministrisë, Tirana do ketë një Fan Zone si çdo

Gurakuqi: Të ndalet qeveria, sduhet shkrirë QSA-ja
  • 2016-05-16

Gurakuqi: Të ndalet qeveria, sduhet shkrirë QSA-ja

Nisur nga një vendim i qeverisë, të premten, historiani Romeo Gurakuqi ka reaguar, duke bërë dje thirrje për të ndalur shkrirjen e QSA-së. Përballë situatës historike kur është rithemeluar kjo qendër e albanologjisë, Gurakuqi vendos situatën e kërkimit shkencor në Shqipëri, ku ë

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Tokës
  • 2016-04-22

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Tokës

Sot në tërë botën shënohet 22 Prilli - Dita Ndërkombëtare e Tokës, qëllimi i së cilës është ndërgjegjësimi i njerëzimit për të ndaluar degradimin dhe keqpërdorimin e planetit tonë. Për nder të kësaj dite në vendin tonë janë organizuar disa aktivitete nga institucionet dhe

Kryetari i Bashkisë Kamëz Xhelal Mziu në televizionin e Malajzisë Astro Awani TV
  • 2016-03-02

Kryetari i Bashkisë Kamëz Xhelal Mziu në televizionin e Malajzisë Astro Awani TV

Kryetari i Bashkisë Kamëz, z. Xhelal Mziu, ishte i ftuar në televizionin e Malajzisë, "Astro Awani TV". Ai ishte i pranishëm në një emisison të këtij televizioni bashkë me drejtoren e Kampusit të Kolegjeve Cempaka në Kuala Lumpur të Malajzisë, znj. Dato Freida Pilusss. Z. Mziu fo

Xhelal Mziu firmos në Malajzi ndërtimin e një kampusi arsimor në qytetin e Kamzës
  • 2016-02-29

Xhelal Mziu firmos në Malajzi ndërtimin e një kampusi arsimor në qytetin e Kamzës

Tashmë është zyrtare! Në Kamëz do të ndërtohet një kampus arsimor me standardet ndërkombëtare bashkëkohore në fushën e mësimdhënies. Firma është hedhur nga kryetari i Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu, dhe drejtores, njëkohësisht themelueses së Kampusit të Kolegjeve Cempaka n

SHBA, vriten 4 persona në një ndërmarrje në Kansas
  • 2016-02-26

SHBA, vriten 4 persona në një ndërmarrje në Kansas

Kanë persona kanë humbur jetën dhe 15 të tjerë janë plagosur, ku njëri prej tyre në gjendje të rëndë gjatë të shtënave me armë zjarri në Excel Industries, në Hesston, në Kansas. Të gjithë personat e përfshirë janë punonjës të ndërmarrjes, e specializuar në prodhimin e mate

Veliaj: Protestë me shije komunizmi. Zekthi: Ja pse duhet të tërhiqesh!
  • 2016-02-22

Veliaj: Protestë me shije komunizmi. Zekthi: Ja pse duhet të tërhiqesh!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj reagoi nga Londra për situatën e krijuar në kryeqytet pas një vendimi për ndërtimin e një parku tek Kodrat e Liqenit. "Nëse do të tërhiqesha do ishte në rrezik i gjithë transformimi i Tiranës, sepse do tregonte që jemi kthyer në kohën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama