Rezultate te kerkimit per termin: +Kampusi

Meta: total 323 / total_found 323 / time 0.000 / keyword[0] kampusi / docs[0] 323 / hits[0] 471 /
Qeveria premton përkrahje për zhvillimin e gjithanshëm të sportit
  • 2016-02-11

Qeveria premton përkrahje për zhvillimin e gjithanshëm të sportit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur të enjten në takim të gjithë drejtuesit e federatave sportive të Kosovës. Në takim ishin të pranishëm edhe zëvendëskryeministri i parë, njëherësh minist&e

Durrës, studentët protestojnë: Djegia e plehrave po na rrezikon shëndetin
  • 2015-11-21

Durrës, studentët protestojnë: Djegia e plehrave po na rrezikon shëndetin

Një grup studentësh kanë protestuar paraditen e sotme në Durrës kundër ndotjes së ambientit. Protesta në të cilën morën pjesë 50 studentë u mbajt në Porto Romano, ku ndodhet edhe kampusi universitar. Ata kanë kërkuar që të gjendet një zgjidhje për plehrat, të cilat digjen në

Policia arreston dhjetëra protestues (Foto)
  • 2015-11-18

Policia arreston dhjetëra protestues (Foto)

Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona tek Kampusi i Fakultetit Filologjik. Kjo pasi është hedhur gazlotsjellës nga ana e protestuesve në drejtim të ndërtesës së Fakultetit Filologjik. Indeksonline ka arritur të sigurojë foto nga arrestimi

SHBA: Shmanget masakra e radhës, arrestohet adoleshenti
  • 2015-10-08

SHBA: Shmanget masakra e radhës, arrestohet adoleshenti

Një adoleshent ka nxjerrë armën ndaj një tjetër studenti në ambientet e jashtme të një kampusi universitar, duke shkaktuar kështu rrethimin e përkohshëm të tij nga forca të shumta policie deri në arrestimin e agresorit. Sipas shefit të policisë së Filadelfias, Charles Ramsey, nuk k

Foto: SHBA, 15 të vdekur dhe 20 të plagosur në kolegj
  • 2015-10-03

Foto: SHBA, 15 të vdekur dhe 20 të plagosur në kolegj

Të paktën 15 të vdekur dhe 20 të plagosur janë shënuar nga disa të shtëna me armë gjatë së enjtes në një kolegj komunitar në Roseburg të Oregonit, raportojnë së fundi mediat amerikane. Sipas CNN, agresori është arrestuar menjëherë. Një zëdhënës i departamentit të policisë

Eja edhe ti, fito bursë për 30% falas
  • 2015-08-28

Eja edhe ti, fito bursë për 30% falas

Kolegji Universum organizon takim (eveniment) me të gjithë maturantët e Gjakovës të shtunën me datën 29.08.2015, në Kampusin e Gjakovës. Personat që do të jenë pjesë e evenimentit do të kenë rastin të fitojnë burs&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama