Rezultate te kerkimit per termin: +Kampusi

Meta: total 323 / total_found 323 / time 0.000 / keyword[0] kampusi / docs[0] 323 / hits[0] 471 /
Parlamenti Studentor i Universitetit të Mitrovicës u prit sot nga Kryeparlamentari Veseli
  • 2015-07-04

Parlamenti Studentor i Universitetit të Mitrovicës u prit sot nga Kryeparlamentari Veseli

Parlamenti studentor i Universitetit të Mitrovicës "Isa Boletini" së bashku me disa nga përfaqësuesit e Këshillave studentorë të fakulteteve, në kuadër të aktiviteteve të tyre, dje ishin në vizitë te kryetari i Kuvendit

Sarandë, vila qeveritare kthehet në EkoKampus
  • 2015-06-15

Sarandë, vila qeveritare kthehet në EkoKampus

Rezidenca qeveritare në Sarandë dhe parku i saj do të kthehen në hapësira komunitare. Ato do të shndërrohen në EkoKampus arsimor, sipas konceptit inovativ të shkollave të gjelbra. Sot në Sarandë, në prani të Kryeministrit Edi Rama u prezantua projekti për ndërtimin e këtij kampusi,

Erion Veliaj nenshkruan kontrate me shoqerine civile
  • 2015-06-10

Erion Veliaj nenshkruan kontrate me shoqerine civile

brbrErion Veliaj nenshkroi kontraten me Shoqerine Civile Kontrata perqendrohej me se shumti ne angazhimin e kandidatit te majte per Bashkine Tirane per plotesimin e nevojave te te rinjve Kandidati i koalicionit te majte sipas kesaj kontrate nese do te zgjidhet kryebashkiak i Tiranes detyrohet te kri

Kosova me arkitekte e artiste
  • 2015-05-29

Kosova me arkitekte e artiste

brbrHalim Kosova ka zgjedhur te bisedoje per urbaniste arkitekte dhe artiste per vizionin e tij per kryeqytetin Kandidati demokrat per Bashkine e Tiranes ka premtuar se cdo zyre e bashkise do te shnderrohet ne nje qender te formimit profesional permes praktikave per te pakten 300 studente nderkohe q

Të drejtat e njeriut, viti zero
  • 2015-05-23

Të drejtat e njeriut, viti zero

Një 2015 e tmerrshme me tortura, luftëra dhe racizëm La Repubblica Nganjëherë kanë një emër. Si Raif Badaui, blogeri i dënuar me 10 vjet burg dhe me 1000 rrahje me kamxhik për shthurje në Arabinë Saudite. Apo Tint San, të cilin regjimi i Mianmarit e ka dënuar me punë të detyrueshm

Veliaj prezanton programin
  • 2015-05-23

Veliaj prezanton programin

brbrKandidati i majte per bashkine e kryeqytetit ne zgjedhjet e 21 qershorit Erion Veliaj  ka zgjedhur Qytetin  Studenti  per te  prezantuar programin e tij per Tiranen Veliaj tha se nje grup vullnetaresh kane punuar per nje muaj ne cdo cep te kryeqytetit per konstatimin nga afer te 

Universiteti i Gjilanit i ka punët ngushtë me objekt
  • 2015-04-01

Universiteti i Gjilanit i ka punët ngushtë me objekt

Universiteti publik i Gjilanit "Kadri Zeka" është në hall me mungesë të ambientit të punës. Prandaj, hapja e një kampusi të ri për këtë Universitet do të ishte zgjidhja, ka thënë Naim Syla, ushtrues detyre i rektorit të këtij Universiteti, i cili ka pritur deputetë të Kuvendit të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama